Trampkarze młodsi I – podsumowanie rundy

Pierwszy zespół trampkarzy młodszych w obecnym sezonie rywalizuje w Lidze Wojewódzkiej. Podopieczni Jacka Koleckiego rundę jesienną zakończyli na 6. miejscu.

Głównym celem postawionym przed drużyną było zgranie się zawodników z naszego klubu i Akademii Piłkarskiej Reissa Jarocin oraz płynne przejście z piłki 9-osobowej do gry w jedenastu zgodnie z unifikacją Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jesienią ekipa JKS-u rozegrała czternaście pojedynków systemem „mecz i rewanż”. Trzy z nich zakończyły się zwycięstwem jarocińskiego zespołu, dwa razy nastąpił podział punktów, a osiem razy triumfowali przeciwnicy.

– Wynik punktowy zespołu nie jest zadowalający, ale nie przykładaliśmy do niego wielkiego znaczenia. Rywalizowaliśmy w bardzo silnej grupie z najlepszymi zawodnikami w tej kategorii wiekowej w województwie. Każdy poczynił postępy, jedni większe, drudzy mniejsze. Nie chciałbym nikogo wyróżniać, bo siłą tej grupy jest wyrównany poziom sportowy, powiedział tuż po ostatnim starciu ligowym w tym roku, trener trampkarzy młodszych – Jacek Kolecki.

Najwięcej bramek dla Jaroty Jarocin zdobyli Kamil Rutowski i Miłosz Jeszkowski. Obaj strzelili po cztery gole. Z kolei najlepszą frekwencją na zajęciach treningowych może pochwalić się Mikołaj Marciniak, który zanotował 94% obecności. Piłkarze z rocznika 2005 i 2006 regularnie byli też powoływani na konsultację szkoleniowe organizowane przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej oraz Kaliski Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

Jarota Jarocin: Paweł Duda, Tobiasz Grabkowski, Mateusz Hałas, Michał Jackowski, Jakub Janos, Miłosz Jeszkowski, Konrad Kaczmarek, Łukasz Kaczmarek, Hubert Kasprzak, Mateusz Kosmalski, Szymon Łyskawa, Mikołaj Marciniak, Kacper Nawrocki, Kamil Pawełczyk, Filip Robakowski, Szymon Roszyk, Allen Rozum, Stanisław Rutkowski, Kamil Rutowski, Paweł Skórski, Dawid Stolecki, Filip Szydlik, Łukasz Tomczak.

Komplet wyników w rundzie jesiennej:

Polonia Leszno – Jarota Jarocin 2:0
Jarota Jarocin – SPN Szamotuły 4:0
UKS Śrem – Jarota Jarocin 0:0
Jarota Jarocin – APR Poznań 0:6
Trzynastka Poznań – Jarota Jarocin 2:0
Kania Gostyń – Jarota Jarocin 4:1
Jarota Jarocin – Lech Poznań 1:2
Jarota Jarocin – Polonia Leszno 3:2
SPN Szamotuły – Jarota Jarocin 2:2
APR Poznań – Jarota Jarocin 3:2
Jarota Jarocin – Trzynastka Poznań 2:3
Jarota Jarocin – Kania Gostyń 1:2
Lech Poznań – Jarota Jarocin 4:0
Jarota Jarocin – UKS Śrem 5:0

Tabela końcowa po rundzie jesiennej:

Górnik Konin
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
2:4
KP Starogard