Triumf drugiego zespołu trampkarzy młodszych

Ekipa prowadzona przez Macieja Stamierowskiego rozegrała kolejny zwycięski bój w I Lidze Okręgowej. Jarociniacy na boisku trawiastym przy ul. Maratońskiej pokonali Marcinki Kępno 5:4.

Lepiej w spotkanie weszli piłkarze z Jarocina. To oni jako pierwsi wyszli na prowadzenie za sprawą Dariusza Walczaka. Od tego momentu nasi zawodnicy dominowali nad rywalem. Chwilę później drugiego gola zdobył Bartosz Matuszewski. Zespół z Kępna niespodziewanie tuż przed przerwą strzelił bramkę kontaktową. Gra JKS-u załamała się, a goście na początku drugiej połowy wyrównali stan meczu. Na szczęście w dobrej dyspozycji tego dnia był Bartosz Matuszewski, który dwa razy pokonał bramkarza przeciwników. Dodatkowo jedno trafienie dołożył jeszcze Bartosz Roszyk.

W dalszych fragmentach tej części gry pojedynek wyrównał się, ale do siatki trafiali już tylko zawodnicy z Kępna. Taki stan rzeczy zmartwił szkoleniowca – Macieja Stamierowskiego, który przyznał, że nie jest do końca zadowolony z występu swoich podopiecznych. – Cieszy skuteczność i zdobyte trzy punkty. Jednak martwi mnie gra w obronie. Dziś graliśmy bardzo niedokładnie. To rzutowało na końcowy obraz gry, powiedział trener drugiej drużyny trampkarzy młodszych.

Dzięki tej wygranej zespół złożony z zawodników urodzonych w 2005 roku awansował na trzecie miejsce w tabeli. Trampkarze młodsi po pięciu kolejkach zgromadzili na swoim koncie dziewięć „oczek”. Podopieczni Macieja Stamierowskiego w najbliższą sobotę zakończą pierwszą część sezonu 2018/19. Ich rywalem na wyjeździe będzie drużyna z Zębcowa.