Trzecie zwycięstwo z rzędu!

Do bardzo udanych zaliczą wyjazd do Szczecina zawodnicy Jaroty Jarocin, którzy po świetnym spotkaniu pokonali rezerwy Pogoni. Autorem zwycięskiego trafienia był Dawid Idzikowski.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry w środku pola. JKS na tle ekipy z województwa zachodniopomorskiego wyglądał zdecydowanie lepiej w grze defensywnej. Jednak najlepszą okazję do zdobycia bramki w pierwszej połowie miał Marcel Wędrychowski. Ostatecznie futbolówka po jego strzale odbiła się od słupka. Na przerwę obie ekipy schodziły więc przy bezbramkowym remisie, który wydawać się mogło był rezultatem sprawiedliwym.

Po przerwie do głosu doszli podopieczni Piotra Garbarka. Już w pierwszej akcji świetnym prostopadłym podaniem popisał się Jakub Nowak. Swoją „cegiełkę” przy premierowym trafieniu dołożył również Mikołaj Łopatka, który ofiarnie zgrał piłkę do Dawida Idzikowskiego, a ten pewnym uderzeniem dał swojej drużynie prowadzenie. W 67. minucie błąd popełnił bramkarz ze Szczecina. Miłosz Kowalski znalazł się w dogodnej sytuacji. Jednak napastnik spudłował z bliskiej odległości.

Jarociniacy na tym nie poprzestali i często przebywali na połowie rywali. Na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego powinno być już 2:0 dla zawodników z naszego miasta. Piotr Skokowski dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego wprost na głowę Igora Skowrona. Stoper JKS-u minimalnie przestrzelił. W końcówce meczu wynik nie uległ zmianie i gracze Jaroty mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w trzeciej lidze gr. drugiej.

Pogoń II Szczecin – Jarota Jarocin 0:1 (0:1)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Daniel Tomaszewski, Jędrzej Ludwiczak, Igor Skowron, Piotr Skokowski – Szymon Komendziński, Dawid Idzikowski (75’ – Szymon Piekarski), Mateusz Dunaj (90’ – Alan Janowski), Patryk Kieliba (85’ – Adam Męcfel), Jakub Nowak – Mikołaj Łopatka (60’ – Miłosz Kowalski).