Udany początek Trampkarzy Młodszych

W drugim meczu rundy wiosennej Kaliskiej Klasy Okręgowej zespół Trampkarzy Starszych JKS Jarota Jarocin pokonał na wyjeździe Koronę-Pogoń Stawiszyn 2:1. Tydzień temu młodzi piłkarze z Jarocina wygrali walkowerem z Baryczą Janków Przygodzki.

Sobotnie spotkanie toczyło się w niesprzyjających warunkach atmosferycznych (padającym deszczu) i na grząskiej murawie. Pomimo tych warunków podopieczni Andrzeja Ziaji powinni wygrać ten mecz zdecydowanie wyżej. Jarota miała przewagę w posiadaniu piłki, ale nie wykorzystała kilku okazji do zdobycia gola. Na przerwę ekipa z Jarocina schodziła ze skromnym jednobramkowym prowadzeniem po strzale Jakuba Stachowiaka (asysta Filipa Glinkowskiego).

W drugiej połowie scenariusz był podobny. Bramkę dla Jaroty zdobył Jonasz Regus, po podaniu Jakuba Stachowiaka. Gospodarze w końcówce zdobyli honorowe trafienie po błędzie jarocińskiej linii obrony. Zespół z Jarocina po tym meczu jest na drugim miejsce w rozgrywkach i z pewnością do ostatniej kolejki ligowej będzie walczył o zwycięstwo w obecnym sezonie.

– Po tym meczu nie możemy być zadowoleni ze stylu w jakim wygraliśmy to spotkanie. Czasem zdarzają się słabsze mecze, ale trzeba je wygrać i to nam się udało. W kolejnych spotkaniach będziemy starali się poprawić skuteczność pod bramką rywala, mówił po sobotnim meczu w Stawiszynie, trener Andrzej Ziaja.

Korona-Pogoń Stawiszyn – JKS Jarota Jarocin 1:2 (0:1)

Jarota: Piotr Marecki, Damian Krzyżaniak, Mikołaj Karpiński, Kajetan Oleśków Gabriel Wawrzyniak, Jakub Stachowiak, Jonasz Regus, Filip Glinkowski, Mikołaj Kowalski , Antoni Bzodek, Jakub Orzłowski.

Na zmiany wchodzili: Piotr Kostrzewa, Julian Klauza, Krzysztof Zdunek, Kacper Jarmuż.

Nie zagrali: Bartosz Grobelny, Marcel Kwieciński, Jakub Pietrzak.