Upragnione zwycięstwo w Jarocinie

Kibice, którzy przyszli na mecz z rezerwami Pogoni Szczecin nie mieli czego żałować. Podopieczni Marka Nowickiego wygrali 3:0, a piękne gole zdobywali Mateusz Molewski i Jakub Czapliński.

Portowcy do spotkania przystąpili wzmocnieni sześcioma zawodnikami, którzy na co dzień trenują w pierwszym zespołem. I to oni jako pierwsi zagrozili bramce strzeżonej przez Sebastiana Kmiecika. Jednak strzał Adriana Benedyczaka zatrzymał się na spojeniu słupka z poprzeczką. Odpowiedź jarocińskiej ekipy była błyskawiczna. W drugiej minucie kapitalnym technicznym uderzeniem zza pola popisał się Mateusz Molewski. Golkiper rywali nie miał szans na udaną interwencją. Podopieczni Marka Nowickiego poszli za ciosem i po kwadransie gry prowadzili już różnicą dwóch goli. Na listę strzelców ponownie wpisał się 25-letni zawodnik JKS-u. Następnie gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Sytuacji było jak na lekarstwo. W ostatniej akcji przed zmianą stron dobrą sytuację w polu karnym miał Mikołaj Łopatka, ale zbyt długo zwlekał z uderzeniem. Po chwili dogonili go obrońcy i nie dopuścili do utraty trzeciego gola.

Drugą odsłonę sobotniego pojedynku lepiej rozpoczęli piłkarze z Pomorza. W 52. minucie zespół Jarocina uratowała poprzeczka, a kilka chwil później strzał Dawida Błonnika świetnie obronił Sebastian Kmiecik. Na piętnaście minut przed końcem spotkania gospodarze zadali decydujący cios. Indywidualną akcję prawą stroną popisał się Jakub Czapliński, który z linii końcowej boiska przelobował wychodzącego Jędrzeja Grobelnego. Na tablicy wyników było 3:0. Jarociniacy do ostatniego gwizdka sędziego kontrolowali wydarzenia na murawie i odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo przed własną publicznością. Warto również wspomnieć, że dla ekipy prowadzonej przez trenera Marka Nowickiego była to pierwsza domowa wygrana w sezonie rozgrywkowym 2018/19 w trzeciej lidze.

Jarota Jarocin kolejną swoją ligową potyczkę rozegra w najbliższą sobotę, 27 października na wyjeździe z Bałtykiem Koszalin. Starcie z beniaminkiem trzecioligowych rozgrywek zaplanowano na godzinę 11:00.

Jarota Jarocin – Pogoń II Szczecin 3:0 (2:0)
2′ – Mateusz Molewski (1:0)
15′ – Mateusz Molewski (2:0)
75′ – Jakub Czapliński (3:0)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Jakub Czapliński, Radosław Barabasz, Igor Skowron, Krzysztof Czabański, Szymon Piekarski (66’ – Szymon Komendziński) – Mateusz Dunaj (89’ – Daniel Tomaszewski), Jędrzej Ludwiczak, Jakub Nowak, Mateusz Molewski (87’ – Dawid Piskuła) – Mikołaj Łopatka.