Walczyli jak równy z równym

O końcowym wyniku w Ostrzeszowie zadecydowały detale. Lepsi okazali się jednak piłkarze z Doruchowa, którzy pokonali orlików starszych JKS-u różnicą dwóch trafień (3:1).

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego obie ekipy w ligowej tabeli dzieło aż sześć miejsc. Zadowolenia z postawy swoich podopiecznych nie krył trener Piotr Kryś. Szkoleniowiec rocznika 2009 przyznał po powrocie do Jarocina, że był to najlepszy mecz jego drużyny w rundzie jesiennej. W pierwszej części czwartkowego starcia zobaczyliśmy dwa gole. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, ale do wyrównania doprowadził Krzysztof Maciejewski. Druga połowa okazała się bardziej udana dla przeciwników, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Orlicy starsi nadal mają na swoim koncie trzy punkty. To daje im jedenaste miejsce w I Lidze Okręgowej. Podopieczni Piotra Krysia w pierwszej część sezonu 2019/20 zmierzą się jeszcze z dwoma oddziałami Akademii Piłkarskiej Reissa. Mecze zaplanowano na 6 i 15 listopada w Jarocinie na orliku przy Zespole Szkół nr 5.  


I Liga Okręgowa E1 Orlik (9. kolejka – 31.10.2019 rok):
LZS Doruchów / AK. CZECHA – Jarota Jarocin 3:1 (1:1)

Jarota Jarocin: Antoni Szcześniak – Nikodem Wysocki, Adam Sieciński, Wiktor Pluciński, Krzysztof Maciejewski, Dawid Trochanowski, Wojciech Gosa.

Na zmianę wchodzili: Anna Lis, Aleksandra Wiza, Antoni Lewandowicz, Krystian Aleksander.

Unia Janikowo
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
0:1
Sokół Kleczew