Ważne przełamanie juniorów starszych

Trzy punkty trafiły na konto juniorów starszych prowadzonych przez trenera Mirosława Czajkę. Zespół JKS-u pokonał na boisku naturalnym M1 drużynę z Lubonia 2:0 w ramach rozgrywek Ligi Wojewódzkiej.

Piłkarze z Jarocina urodzeni w latach 2002-2003 w ostatnich czterech kolejkach zdobyli tylko dwa punkty. Po słabszych wynikach przyszedł czas na wygraną, którą trzeba było sobie wywalczyć na murawie. Gospodarze świetnie weszli w niedzielny pojedynek. Już w piątej minucie bramkarza pokonał Bartosz Kantek. Do przerwy więcej goli nie zobaczyliśmy, ale w jednej z akcji plac gry zmuszeni byli opuścić Damian Walkowiak i Szymon Bogaczyk. Dwójka graczy Jaroty w wyniku zdarzenia trafiła do szpitala. W drugiej części z niezłej strony zaprezentował się Mikołaj Kowalski, a potwierdził to w 70. minucie, kiedy ulokował futbolówkę w siatce. Ostatecznie wynik spotkania nie uległ zmianie. Tym samym nasi zawodnicy sięgnęli po trzecie zwycięstwo w sezonie rozgrywkowym 2020/21.

Juniorzy starsi w ligowej tabeli awansowali na ósme miejsce. Kolejne spotkanie z udziałem najstarszej drużyny młodzieżowej JKS-u zaplanowano na wyjeździe, 18 października o godzinie 11:00. Ich rywalem będzie ostatnia w stawce – Lechia Kostrzyn, która jeszcze nie zdobyła punktów w Lidze Wojewódzkiej.

Liga Wojewódzka A1 Junior (8. kolejka – 4.10.2020 roku)
Jarota Jarocin – Luboński 1943 Luboń 2:0 (1:0)

Jarota Jarocin: Damian Walkowiak (30’ – Bartosz Szymkowiak, 75′ – Bartosz Dyoniziak) – Bartosz Kantek, Bartosz Borysiak, Szymon Bogaczyk (30’ – Miłosz Nowakowski, 80′ – Kacper Boruta), Miłosz Bolek, Aleksander Pisarczyk, Antoni Bzodek, Maurycy Skowroński (88’ – Jakub Bartkowiak), Mikołaj Kowalski, Norbert Tokarz, Mikołaj Szcześniak (60’ – Miłosz Nowak).