Widowiskowy mecz dla UAM

Licznie zgromadzeni kibice w niedzielny wieczór mieli co oglądać. W spotkaniu czwartej kolejki zespół kobiet Jaroty Jarocin doznał pierwszej porażki w czwartoligowych rozgrywkach.

Od pierwszego gwizdka sędziego inicjatywę przejęły zawodniczki ze stolicy Wielkopolski, które już po kwadransie gry prowadziły różnicą dwóch trafień. Przy obu golach niewiele mogła zdziałać debiutująca między słupkami 15-letnia Marysia Drzewicka. Gospodynie próbowały odpowiedzieć, ale najlepszej okazji do zdobycia bramki kontaktowej nie wykorzystała Alicja Krzykos. W drugiej połowie emocji nie zabrakło. Najpierw dla JKS-u z dystansu trafiła Katarzyna Szalczyk. Od tego momentu zaczęła się wymiana ciosów i mecz zakończył się wygraną AZS-u UAM Poznań, choć z przebiegu całego spotkania nasze piłkarki zasłużyły co najmniej na punkt. Dla Jaroty na listę strzelczyń wpisały się jeszcze Tylak oraz Słomianna.

Dziś kibice obejrzeli bardzo ciekawe widowisko. W tym pojedynku było wszystko. Piękne akcje i walka do ostatnich minut. Dziewczyny pokazały charakter, podniosły się z kolan i co ważne cały czas goniły wynik. Po przerwie poprawiliśmy swoją organizację gry, a przeciwniczki miały z tym problem. Cały czas szukamy optymalnego ustawienia. Marysia spisała się dobrze w bramce, choć zabrakło jej doświadczenia, jakie ma Ewelina. Z meczu na mecz zespół wygląda coraz lepiej, co może tylko cieszyć, podsumował trener Czajka.

Drużyna z Jarocina w piątym swoim spotkaniu ligowym zagra na wyjeździe z Lipnem Stęszew. To starcie odbędzie się w niedzielę, 2 października punktualnie o godzinie 15:00.

Jarota Jarocin – AZS UAM Poznań 3:5 (0:2)
0:1 – Maja Ferensowicz (7′)
0:2 – Angelika Okupnik (17′)
1:2 – Katarzyna Szalczyk (46′)
1:3 – Maja Ferensowicz (52′)
2:3 – Paulina Tylak (54′)
2:4 – Maria Katarzyńska (78′)
3:4 – Julia Słomianna (89′)
3:5 – Dominika Hopa (90+4′)

Jarota Jarocin: Maria Drzewiecka – Julia Urna, Kinga Waszak, Katarzyna Szalczyk (65′ – Beata Wrembel), Marlena Rebelka (54′ – Julia Słomianna), Paulina Tylak, Oliwia Krysińska, Julia Zięta, Alicja Oczkowska, Aleksandra Nawrocka, Alicja Krzykos.