Wierzyca Pelplin – Jarota Jarocin 0:1

Znakomicie nowy sezon rozgrywkowy w III lidze rozpoczęli zawodnicy Jaroty Jarocin. Podopieczni trenera Marka Nowickiego pokonali na wyjeździe Wierzycę Pelplin 1:0.

Pierwszy groźny atak przeprowadzili piłkarze z Jarocina. Po ciekawej akcji na strzał zza pola karnego zdecydował się Mateusz Molewski. Piłka poszybowała jednak nad poprzeczką. Dobra postawa jarocińskiej drużyny została nagrodzona w czternastej minucie gry. Mikołaj Łopatka podał tuż przed szesnastkę do niepilnowanego Molewskiego. 25-letni zawodnik pięknym uderzeniem w samo okienko otworzył wynik sobotniego pojedynku w Malborku. Przez kolejny kwadrans gra toczyła się przede wszystkim w środkowej części. Gospodarze próbowali odpowiedzieć jeszcze w pierwszej części gry, ale ich próby były bardzo nieskuteczne. Dobry mecz rozgrywał również Mateusz Filipowiak.

Po zmianie stron przez dłuższy okres gry niewiele się działo. Dopiero w na dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem arbitra ekipa prowadzona przez Marka Nowickiego przeprowadziła dwa szybkie kontrataki. Dwukrotnie bliski szczęścia był Mateusz Dunaj. Przy jego pierwszym strzale świetnie interweniował golkiper z Pelplina. Następnie wychowanek naszego klubu minimalnie przestrzelił. W końcówce spotkania rywale kilkakrotnie przedostali się w pole karne JKS-u. Jednak do końca meczu wynik nie uległ zmianie i premierowe trzy punkty trafiły na konto Jaroty Jarocin.

Już w najbliższą środę, 15 sierpnia czekają nas kolejne piłkarskie emocji. Tym razem przed własną publicznością zagramy z Sokołem Kleczew, który w pierwszej kolejce przegrał w Starogardzie Gdańskim 1:4. To starcie zaplanowano o godz. 16:00.

Wierzyca Pelplin – Jarota Jarocin 0:1 (0:1)
14′ – Mateusz Molewski (0:1)

Jarota Jarocin: Mateusz Filipowiak – Radosław Barabasz, Igor Skowron, Krzysztof Czabański – Jakub Nowak, Mateusz Dunaj, Mateusz Molewski, Piotr Skokowski, Jakub Czapliński – Dawid Piskuła (Daniel Tomaszewski (65′), Mikołaj Łopatka (83′ – Jędrzej Ludwiczak).