Wrócili bez punktów z Kalisza

W ubiegłą środę podopieczni Mirosława Czajki i Piotra Skokowskiego zmierzyli się z KKS-em 1925 Kalisz. Obie ligowe potyczki zakończyły się wygraną gospodarzy na „Majkowskim Wembley”.

Pierwsi na murawę wybieli juniorzy starsi, którzy na inaugurację rozgrywek Ligi Wojewódzkiej wysoko ograli UKS Śrem. Zawodnicy JKS-u urodzeni w 2003 roku od pierwszej minuty postawili wysoko poprzeczkę swoim przeciwnikom. W ubiegłych latach to właśnie piłkarze z Jarocina częściej triumfowali nad drużyną z Kalisza. Tym razem było jednak inaczej. KKS w doliczonym czasie gry pierwszej połowy zdobył bramkę, a po zmianie stron skupił się wyłącznie na kontratakach. Jeden z nich w samej końcówce został zamieniony na drugiego gola. Jarociniacy tego dnia nie wykazali się skutecznością, aby przywieźć do naszego miasta chociażby punkt. Jarota z dorobkiem trzech punktów zajmuje 6. miejsce w tabeli.

Tuż po zakończonym meczu naszego najstarszego zespołu na boisko wybiegli o rok ich młodsi koledzy. Podopieczni trenera Skokowskiego w starciu awansem z trzeciej kolejki przez większość pojedynku nie byli w stanie przeciwstawić się rywalowi i ulegli różnicą pięciu trafień. Warto podkreślić, że ekipa KKS-u będzie jednym z głównych pretendentów do gry w drugiej części sezonu na szczeblu centralnym. Gracze z Jarocina w rundzie jesiennej rozegrają jeszcze siedem spotkań ligowych.

Juniorzy starsi już w najbliższą niedzielę rozegrają trzeci pojedynek w trwającej kampanii. Ich przeciwnikiem będzie Polonia Środa Wielkopolska, która zmagania rozpoczęła właśnie od porażki z KKS-em Kalisz 0:7. Co ciekawe piłkarze z rocznika 2004 w środę, 26 sierpnia w roli gospodarza także podejmą średzki zespół.


Liga Wojewódzka A1 Junior (9. kolejka – 19.08.2020 roku)
KKS 1925 Kalisz – Jarota Jarocin 2:0 (1:0)

Jarota Jarocin: Jakub Szymański – Miłosz Bolek, Szymon Bogaczyk, Bartosz Kantek, Mikołaj Kowalski, Bartosz Dyoniziak (46’ – Bartosz Borysiak), Kacper Boruta, Maurycy Skowroński, Norbert Tokarz (75’ – Miłosz Nowakowski), Aleksander Pisarczyk (70’ – Bartosz Szymkowiak), Mikołaj Szcześniak

Liga Wojewódzka B1 Junior (3. kolejka – 19.08.2020 roku)
KKS 1925 Kalisz – Jarota Jarocin 5:0 (2:0)

Jarota Jarocin: Mateusz Kosmalski (70’ – Dominik Komorniczak) – Jan Ziętkowski, Wojciech Wojtczak, Bartosz Marciniak, Patryk Krawczyk (85’ – Stanisław Rutkowski), Alex Jankowiak (65’ – Igor Antczak), Igor Chlebowski (75’ – Filip Szydlik), Franciszek Bzodek (46’ – Igor Jeńczak), Fabian Borkowski (46’ – Dariusz Walczak), Maksymilian Bernat, Piotr Like (30’ – Łukasz Izydorczyk)

Skalmierzyce
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
1:2
Elana Toruń