Wrócili na zwycięską ścieżkę!

Piłkarze Jaroty Jarocin odnieśli zasłużone zwycięstwo w meczu jedenastej kolejki III ligi gr. drugiej. Podopieczni trenera Piotra Garbarka na wyjeździe pokonali Mieszko Gniezno 2:0.

Do sobotniego pojedynku nasi zawodnicy przystępowali z postanowieniem poprawienia swojej pozycji w trzecioligowych rozgrywkach. Aby tak się stało musieli ograć ostatni zespół w tabeli. Szkoleniowiec jarocińskiej ekipy przed pierwszym gwizdkiem sędziego miał do swojej dyspozycji praktycznie wszystkich piłkarzy z wyjątkiem Marcina Maćkowiaka i Damiana Walkowiaka, którzy w ostatnim czasie nabawili się kontuzji. Od pierwszych minut gospodarze ograniczyli się do gry w obronie praktycznie całą drużyną. Jarociniacy najlepszą okazję do zdobycia gola mieli w siedemnastej minucie. Patryk Rzepka obsłużył precyzyjnym prostopadłym podaniem Krzysztofa Bartoszaka, a ten zgrał futbolówkę do wbiegającego Szymona Piekarskiego. Ostatecznie pomocnik trafił wprost w interweniującego obrońcę z Gniezna.

Druga część spotkania mogła rozpocząć się dla Jaroty w wymarzony sposób. Na mocne uderzenie z dystansu zdecydował się Piotr Skokowski, ale na posterunku był golkiper rywali. Zespół dowodzony przez trenera Garbarka z każdą kolejną minutą nacierał i w końcu dopiął swego. Akcję dwójki Szymankiewicz – Dunaj wykończył Krzysztof Bartoszak, który z bliskiej odległości dobił strzał wychowanka JKS-u. Co ciekawe kwadrans później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie swojej ekipy. Bez wątpienia gol strzelony z powietrza był ozdobą całego meczu w Gnieźnie. W końcówce na listę strzelców mógł się jeszcze wpisać Mateusz Dunaj, ale piłka po jego technicznym uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce.

JKS z dorobkiem piętnastu punktów zajmuje dziesiąte miejsce w III lidze. W następną sobotę drużynę z Jarocina czeka wyjazd do Koszalina na starcie z Bałtykiem, który dziś doznał porażki z KP Starogard Gdański 1:3. Przypomnijmy, że po tym meczu rozegramy jeszcze zaległe spotkanie z Pogonią II Szczecin – 21 października.

Mieszko Gniezno – Jarota Jarocin 0:2 (0:0)
0:1 – Krzysztof Bartoszak (54’)
0:2 – Krzysztof Bartoszak (69’)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Szymon Komendziński, Sebastian Golak, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Skokowski, Dawid Idzikowski, Marcin Łażewski (46’ – Mateusz Dunaj), Patryk Rzepka (76’ – Marcin Konopka), Kacper Szymankiewicz (68’ – Michał Niedźwiedzki), Szymon Piekarski (87’ – Damian Pawlak), Krzysztof Bartoszak.