Wygrana z wicemistrzem IV ligi

To był przedostatni sprawdzian formy dla Jaroty przed rozpoczęciem sezonu 2021/22. Podopieczni trenera Garbarka ubiegłą środę pokonali Wartę Sieradz 3:2 przed własną publicznością.

Spotkanie z drugą ekipą grupy łódzkiej czwartoligowych rozgrywek ułożyło się decydowanie po myśli piłkarzy z Jarocina. W dwudziestej trzeciej minucie piłka po strzale Krzysztofa Bartoszaka z rzutu wolnego odbiła się od poprzeczki i trafiła wprost pod nogi jednego z zawodników testowanych, który pewnie umieścił futbolówkę w siatce. Do przerwy więcej goli już nie zobaczyliśmy, ale obie ekipy miały ku temu okazje. We wszystkich akcjach zawodziła jednak skuteczność.

Bramki pospały się w drugiej odsłonie, a dokładniej w samej końcówce. Najpierw gospodarze szybko podwyższyli swoje prowadzenie. Autorem gola na 2:0 znów był gracz testowany. Rywale odpowiedzieli dwukrotnie, choć duży udział przy trafieniach Kamila Pluty i Patryka Chramca mieli obrońcy JKS-u. Natomiast trzecią bramkę dla miejscowych zdobył Damian Pawlak, który wykorzystał sytuację „sam na sam”. Ostatecznie więc pojedynek zakończył się wygraną Jaroty Jarocin 3:2.

31 lipca odbędzie się ostatni sparing z udziałem naszych zawodników w letnim okresie przygotowawczym. Rywalem będzie beniaminek czwartej ligi gr. wielkopolskiej – Huragan Pobiedziska.

Jarota Jarocin – Warta Sieradz 3:2 (1:0)
1:0 – Zawodnik Testowany (23’)
2:0 – Zawodnik Testowany (51’)
2:1 – Kamil Pluta (82’)
3:1 – Damian Pawlak (88’)
3:2 – Patryk Chramiec (89’)

Jarota Jarocin: Zawodnik Testowany – Szymon Komendziński, Marcin Maćkowiak, Dawid Idzikowski, Piotr Skokowski, Jędrzej Ludwiczak, Zawodnik Testowany, Zawodnik Testowany, Kacper Szymankiewicz, Marcin Konopka, Krzysztof Bartoszak.

Na zmianę wchodzili: Sebastian Lorek, Mateusz Dunaj, Damian Pawlak, Piotr Stachowiak, Patryk Rzepka.