Wyjazdowe zwycięstwo z Victorią

W drugim meczu sparingowym tego lata zespół JKS-u pewnie pokonał na wyjeździe Victorię Września 2:0. Jarociniacy z przebiegu całego spotkania byli zdecydowanie lepsi na tle czwartoligowca.

Od pierwszej minuty niewiele się działo na boisku we Wrześni. Tempo gry było raczej spokojne. Drużyny starały się przećwiczyć to, co do tej pory trenowały w okresie przygotowawczym. W trzydziestej minucie na prowadzenie wyszli podopieczni trenera Piotra Garbarka. Piłkę w pole karne wrzucił Szymon Komendziński, a na bezpośredni strzał na bramkę zdecydował się najlepszy strzelec poprzedniego sezonu w III lidze gr. 2. W tej akcji Krzysztof Bartoszak nie dał najmniejszych szans na udaną interwencję golkiperowi miejscowych.  Do przerwy więcej goli już nie zobaczyliśmy, ale kolejne minuty meczu to dobra gra jarocińskiej ekipy.

W drugiej połowie musieliśmy dłużej czekać na gola dla żółto-czerwono-niebieskich. Stało się to w osiemdziesiątej drugiej minucie, kiedy to Mateusz Dunaj świetnie podał do jednego z zawodników testowanych, który pewnym uderzeniem dał Jarocie dwubramkową zaliczkę na ostatnie fragmenty gry. Ostatecznie w końcówce sobotniego pojedynku futbolówka nie znalazła już drogi do siatki. Jarociniacy kolejny sparing rozegrają w piątek, 23 lipca z Victorią Ostrzeszów o godzinie 18:00.

Victoria Września – Jarota Jarocin 0:2 (0:1)
0:1 – Krzysztof Bartoszak (30’)
0:2 – Zawodnik Testowany (82’)

Jarota Jarocin: Zawodnik Testowany – Szymon Komendziński, Marcin Maćkowiak, Jędrzej Ludwiczak, Dawid Idzikowski, Zawodnik Testowany, Zawodnik Testowany, Marcin Konopka, Mateusz Dunaj, Damian Pawlak, Krzysztof Bartoszak.

Na zmianę wchodzili: Sebastian Lorek, Piotr Stachowiak, Patryk Rzepka, Krzysztof Matuszak, Sebastian Kmiecik, Zwodnicy Testowani x3.