Wymarzony początek juniorów starszych

Juniorzy starsi pokonali w sobotę w swoim pierwszym meczu w Lidze Wojewódzkiej zespół Górnika Konin 3:1. Wszystkie gole dla ekipy JKS-u zdobył utalentowany napastnik – Dawid Kowalski.

Spotkanie rozpoczęło się od walki w środkowej części boiska. Patryk Rzepka i Gabriel Sołtysiak szybko wygrali rywalizację ze swoimi rówieśnikami i już w siedemnastej minucie zespół z Jarocina prowadził po trafieniu Dawida Kowalskiego, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Jakuba Orzłowskiego. Podrażnieni gospodarze ruszyli do odrabiania strat, ale w szeregach defensywnych naszej drużyny było widać spokój i opanowanie. To pozwoliło podopiecznym Mirosława Czajki na piętnastominutową przerwę udać się ze skromną jednobramkową zaliczką.

Początek drugiej połowy należał do jarocińskiej ekipy. W 47. minucie piłka jak po sznurku trafiła pod nogi Jakuba Klauzy, a ten wyłożył ją do Kowalskiego. 18-letni napastnik nie miał problemów z pokonaniem bramkarza z Konina. Jarociniacy przez cały pojedynek skutecznie odpierali ataki gospodarzy i sami zdobyli nawet trzeciego gola. Na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego sytuację sam na sam wykorzystał Dawid Kowalski po podaniu Kacpra Litki. Miejscowi odpowiedzieli zaledwie trafieniem honorowym w doliczonym czasie gry.

Cieszy zwycięstwo na trudnym terenie. Nie popadamy jednak w euforię. Dobre spotkanie rozegrali zawodnicy z rocznika 2002. Oni są przyszłością tej drużyny. Wiemy, że przed nami daleka droga. Dziś przeciwnicy pokazali nam jak mocna będzie w tym sezonie Liga Wojewódzka – powiedział nowy trener juniorów starszych, Mirosław Czajka.

Jarociniacy w swoim drugim meczu ligowym w sezonie 2018/19 ugoszczą Krobiankę Krobia. To starcie odbędzie się w niedzielę, 26 sierpnia o godzinie 14:00 na boisku bocznym przy ul. Maratońskiej.