Wymarzony początek rundy wiosennej

Od zwycięstwa drugą część sezonu 2018/19 rozpoczęli podopieczni Piotra Garbarka w trzeciej lidze gr. drugiej. Piłkarze Jaroty Jarocin przed własną publicznością pokonali Wierzycę Pelplin 3:1.

Sobotnie starcie drużyn walczących o utrzymanie w lidze rozpoczęło się od wyrównanej gry. Jarociniacy wynik spotkania otworzyli w 28. minucie. Wtedy prostopadłe podanie od Patryka Kieliby otrzymał Dawid Idzikowski, który ładnym strzałem skierował futbolówkę do siatki. Jarota poczuła się pewniej i dążyła do zapisywania na swoim koncie kolejnych trafień. Dobre okazje ku temu przed przerwą mieli Szymon Piekarski czy Igor Skowron. Zwłaszcza uderzenie z okolicy trzydziestego metra stopera JKS-u mogło się podobać, ale piłka zatrzymała się tylko na poprzeczce.

W drugiej połowie nadal przeważali gospodarze. W 56. minucie błąd popełnił golkiper z Pelplina. Arkadiusz Moczadło będąc na linii pola karnego wybił futbolówkę prosto w nadbiegającego swojego obrońcę. Tam znalazł się Miłosz Kowalski, który z bliskiej odległości skierował ją do pustej bramki. 20-letni napastnik jeszcze kilka razy powinien wpisać się na listę strzelców. Zabrakło mu jednak skuteczności, podobnie jak Szymonowi Piekarskiemu oraz Jędrzejowi Ludwiczakowi. W 81. minucie trybuny zamilkły. Goście za sprawą Łukasza Rackiego zdobyli gola kontaktowego.

Radość drużyny z województwa pomorskiego nie trwała długo. Sto dwadzieścia sekund później precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego zza szesnastego metra popisał się Szymon Piekarski. W doliczonym czasie czwartą bramkę dla Jaroty mógł zdobyć Krzysztof Matuszak. Ostatecznie piłka otarła się o spojenie słupka z poprzeczką i wyszła poza plac gry.

Dzięki tej wygranej nasi zawodnicy awansowali na 13. miejsce w tabeli.

Jarota Jarocin – Wierzyca Pelplin 3:1 (1:0)
28′ – Dawid Idzikowski (1:0)
56′ – Miłosz Kowalski (2:0)
81′ – Łukasz Racki (2:1)
83′ – Szymon Piekarski (3:1)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Szymon Komendziński, Igor Skowron, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Skokowski – Krzysztof Matuszak, Szymon Piekarski, Mateusz Dunaj (88’ – Adam Męcfel), Patryk Kieliba (60’ – Daniel Tomaszewski), Dawid Idzikowski (86’ – Patryk Adamski) – Miłosz Kowalski (80’ – Mikołaj Łopatka)