Wyniki sportowe Akademii w sezonie 2019/20

Nasze drużyny młodzieżowe nie wznowią już rozgrywek w rundzie wiosennej sezonu 2019/20. Jesienią o ligowe punkty walczyło siedem zespołów na szczeblu wojewódzkim i okręgowym.

Klub z Jarocina w Ligach Wojewódzkich miał trzech reprezentantów. Najlepiej wypadł zespół juniorów młodszych B1. Jarociniacy do ostatniej kolejki walczyli o przepustkę do gry w dwustopniowym barażu o CLJ U-17. Ostatecznie podopieczni trenera Piotra Skokowskiego zakończyli rywalizację na piątej pozycji. Decydująca o końcowym wyniku okazała się końcówka rundy jesiennej, w której ekipa JKS-u doznała dwie porażki. Najskuteczniejszym strzelcem tej drużyny był Maurycy Skowroński – zdobywca dwunastu bramek.  

Ligowe zmagania w środkowej części tabeli zakończyli zawodnicy z rocznika 2004 pod wodzą Mirosława Czajki. Juniorzy młodsi B2 rozegrali czternaście spotkań. Ich bilans wyniósł pięć zwycięstw, trzy remisy i sześć porażek. Najwięcej razy do siatki trafiał Franciszek Bzodek. Napastnik Jaroty zdobył aż czternaście goli. Natomiast nieco niższe miejsce zajęli trampkarze młodsi, którzy w przyszłym sezonie także zagrają w Lidze Wojewódzkiej. Ich trenerem był Sławomir Udzik.

Najlepszym wynikiem sportowym mogą pochwalić się trampkarze starsi. Zespół prowadzony przez trenera Matuszaka wygrał wszystkie swoje ligowe potyczki w I Lidze Okręgowej. Tym samym jego drużyna wywalczyła awans do Ligi Wojewódzkiej B2 Junior. Z dobrej strony na szczeblu okręgowym zaprezentowali się również piłkarze z roczników 2007-2009 (C2 Trampkarz – II). Pod okiem Mirosława Czajki i Artura Tomczaka jesienne zmagania zakończyli na drugiej pozycji.

Z lokalnymi rywalami rywalizowali jeszcze orlicy starsi (11 miejsce) oraz orlicy młodsi (6 miejsce). Szkoleniowcami tych ekip byli Piotr Kryś oraz Paweł Janas. Warto również wspomnieć, że wiosną do rozgrywek zgłoszeni zostali żacy (rocznik 2012 i młodsi), ale w ich przypadku debiut ligowy musimy odłożyć na sezon 2020/21 z powodu epidemii koronawirusa.

Jarota Jarocin
Pogoń II
Unia Janikowo
3:1
Jarota Jarocin