Wysoka wygrana Juniorów Młodszych w Pleszewie

Niedziela należała do podopiecznych Mirosława Czajki. Piłkarze z Jarocina ograli bez większych problemów ostatni zespół w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej – Stal Pleszew 6:2.
Derbowe spotkanie niespodziewanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po trafieniu Tomasza Kazura objęli prowadzenie nad naszym zespołem. Jednak z każdą następną minutą jarociński zespół powiększał swoją przewagę w posiadaniu piłki, czego efektem były bramki w pierwszej połowie zdobyte przez Dawida Kowalskiego, Jakuba Klauzy oraz samobójcza Kamila Walczaka.
Gra rywali nie zachwycała, ograniczając się w większości do wybić i długich piłek skierowanych na wysokiego napastnika. W drugiej części gry na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Dawid Kowalski oraz Alan Janowski. Dla zespołu z Pleszewa bramkę zdobył Mateusz Niewiada.

Stal Pleszew – JKS Jarota Jarocin 2:6 (1:3)
Jarota: Krzysztof Konieczny – Szymon Grodzki, Mikołaj Grygiel (41′ – Wiktor Smołaga), Dawid Idzikowski (41′ – Bartosz Bogaczyk), Alan Janowski, Wojciech Kidoń (65′ – Krzysztof Bartczak), Jakub Klauza (75′ – Adam Ratajczak), Dawid Kowalski (75′ – Bartosz Branicki), Wojciech Nowak (60′ – Kamil Urbaniak), Patryk Rzepka (50′ – Hubert Pieniężny), Damian Tomczak.
Podopieczni Mirosława Czajki awansowali na piąte miejsce w tabeli. Przypomnijmy, że w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej rywalizuje łącznie siedem zespołów. Młodzi piłkarze z Jaroty kolejny mecz ligowy rozegrają w najbliższą niedzielę 15 maja w Jarocinie, a rywalem będzie ekipa Marcinki Kępno. Początek pojedynku zaplanowano na godzinę 14:00.