Wysoki poziom cukru w meczu rezerw

Od 0:2 do 6:2 – tak w skrócie można podsumować niedzielne spotkanie drugiej drużyny Jaroty. Rezerwy pozostały więc na szczycie ligowej tabeli w rozgrywkach Klasy Okręgowej gr. 6.

W meczu piątej kolejki podopiecznym Mirosława Czajki przyszło się zmierzyć z Cukrowniczym Klubem Sportowym Zbiersk. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem można było się spodziewać ciekawego widowiska. Potwierdzeniem tego były ładne akcje w ofensywie obu zespołów. Choć faworytem byli gospodarze, to pierwsi na prowadzenie wyszli przyjezdni. Po zmianie stron piłkarze JKS-u zostali zaskoczeni po raz drugi. Taki stan rzeczy sprawił, że na emocje narzekać nie mogliśmy. Najpierw gola kontaktowego zdobył Marcin Konopka, który popisał się rajdem niemal przez całe boisko, mijając przeciwników niczym tyczki slalomowe. Decydujące o losach całego starcia okazały się ostatnie dwadzieścia minut. Na listę strzelców kolejno wpisywali się Krzysztof Matuszak, Mikołaj Kowalski, Jacek Pacyński, Krzysztof Wyduba i Miłosz Kowalski.

Musimy być skoncentrowani nie tylko w atakowaniu, ale także w działaniach obronnych. W drugiej połowie pokazaliśmy, że mamy duży potencjał. Musimy to robić już w pierwszych czterdziestu pięciu minutach, aby naszemu kierownikowi na ławce nie podnosił się poziom cukru – powiedział na gorąco po zakończonym pojedynku, trener Czajka.

Jarota II wspomagana zawodnikami z Witaszyc z dorobkiem dwunastu punktów przewodzi w tabeli. Rezerwy kolejny swój mecz o stawkę rozegrają w środę 9 września w 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski. Ich rywalem na wyjeździe będzie zespół na co dzień występujący w Klasie A – Pogoń Trębaczów.

Jarota II Witaszyce – CKS Zbiersk 6:2 (0:1)
0:1 – Damian Drzewicki (37’)
0:2 – Szymon Pacholski (47’)
1:2 – Marcin Konopka (58’)
2:2 – Krzysztof Matuszak (67’)
3:2 – Mikołaj Kowalski (71’)
4:2 – Jacek Pacyński (88’)
5:2 – Krzysztof Wyduba (90+1’)
6:2 – Miłosz Kowalski (90+2’)

Jarota II Witaszyce: Jakub Jacek – Krystian Wawrzyniak, Igor Skowron, Mikołaj Kowalski, Antoni Bzodek, Eryk Kunicki (59’ – Filip Taczała), Marcin Konopka (89’ – Jakub Wojtysiak), Jacek Pacyński, Krzysztof Matuszak, Patryk Rzepka (80’ – Krzysztof Wyduba), Miłosz Kowalski.