Z piekła do nieba

Stawka tego meczu była znana wszystkim. Jarociniacy chcąc się utrzymać w trzeciej lidze musieli pokonać Bałtyk Gdynia. Zrobili to, choć przegrywali już 0:1…

Piłkarze trenera Piotra Garbarka od pierwszych minut ruszyli do zdecydowanych ataków. Żółto-czerwono-niebiescy próbowali przedrzeć się przez obronę gospodarzy głównie akcjami indywidualnymi, ale w decydujących momentach brakowało im skuteczności. Tymczasem zespół z Gdyni dość niespodziewanie stanął przed szansą zdobycia bramki. Kaito Imai sfaulował przeciwnika i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł doświadczony Michał Marczak, który pewnym strzałem pokonał Karola Drażdżewskiego. Japończyk grający w barwach JKS-u zrehabilitował się w końcówce pierwszej połowy, kiedy głową pokonał Michała Bartkowiaka po dośrodkowaniu Sebastiana Kamińskiego.

Druga odsłona tego spotkania przyniosła nam sporo emocji. Gracze z Jarocina w pięćdziesiątej drugiej minucie wyszli na prowadzenie! Idealnym prostopadłym podaniem Prałata obsłużył Bartoszak. Młody napastnik Jaroty w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans na udaną interwencję bramkarzowi miejscowych. Piłka po jego uderzeniu odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w siatce! Od tego momentu Bałtyk mocniej przycisnął, lecz w ich brakowało konkretów. JKS wygrał 2:1 i zapewnił sobie pozostanie w trzecioligowych rozgrywkach bez spoglądania na wynik końcowy w Koszalinie.

Jarota Jarocin zakończyła sezon 2021/22 na trzynastym miejscu w tabeli. Nasi piłkarze wyprzedzili w ligowej hierarchii zespoły z Gdyni i Przodkowa, które także utrzymały w trzeciej lidze gr. drugiej. Natomiast degradacji nie uniknie Bałtyk Koszalin oraz Kluczevia Stargard.

Bałtyk Gdynia – Jarota Jarocin 1:2 (1:1)
1:0 – Michał Marczak (26′)
1:1 – Kaito Imai (41′)
1:2 – Antoni Prałat (52′)

Jarota Jarocin: Karol Drażdżewski – Szymon Komendziński, Jędrzej Ludwiczak, Marcin Maćkowiak (82′ – Dawid Idzikowski), Piotr Skokowski, Kacper Szymankiewicz, Sebastian Kamiński, Kaito Imai, Mateusz Dunaj (69′ – Mikołaj Jankowski), Antoni Prałat (88′ – Wojciech Kryger), Krzysztof Bartoszak.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Jarocin, w związku z realizacją zadania publicznego pod nazwą: „ JKS Jarota – Jarocińska III liga”.