Zaczarowany stadion w Jarocinie

Punkt w pięciu meczach przed własną publicznością to bilans JKS-u w sezonie 2021/22. Tym razem komplet punktów na stadionie miejskim zdobył KP Starogard Gdański.

Sobotnie spotkanie fatalnie się rozpoczęło dla gospodarzy. Już w pierwszej akcji meczu futbolówkę po błędzie Karola Drażdżewskiego niefortunnie do własnej bramki skierował Dawid Idzikowski. Szybko stracony gol nie podłamał podopiecznych Piotra Garbarka, którzy w pierwszej połowie wyglądali piłkarsko lepiej na tle ekipy z województwa pomorskiego. Bardzo blisko pokonania bramkarza rywali byli Kacper Szymankiewicz czy Piotr Skokowski. Jednak do wyrównania w 23. minucie doprowadził Krzysztof Bartoszak. Napastnik Jaroty wykorzystał nieporozumienie przyjezdnych i z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki. Ten sam zawodnik mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców, ale jego strzał z rzutu wolnego okazał się nieznacznie niecelny. I tak obie drużyny schodziły do szatni przy remisie 1:1.

Decydująca o losach całego pojedynku okazała się 50 i 56. minuta. Najpierw sytuację sam na sam wykorzystał Michał Wohlert, a autorem trzeciego trafienia był Konrad Kleinschmidt, który jak się okazało później ustalił wynik tego pojedynku. W końcówce nasi zawodnicy ambitnie próbowali zdobyć bramkę kontaktową. Ostatecznie skuteczności zabrakło m.in. Mateuszowi Dunajowi oraz Antoniemu Prałatowi. Tym samym cenne trzy punkty trafiły na konto zespołu ze Starogardu Gdańskiego. Jarociniacy po trzynastu kolejkach z dorobkiem dziesięciu punktów nadal zajmują piętnaste miejsce trzecioligowych rozgrywkach.

Kolejnym rywalem jarocińskiej drużyny będzie beniaminek z Gniewina. Ten mecz odbędzie się boisku przeciwnika w najbliższą sobotę, 23 października przy sztucznym oświetleniu o godzinie 17:30.

Jarota Jarocin – KP Starogard Gdański 1:3 (1:1)
0:1 – Dawid Idzikowski sam. (1’)
1:1 – Krzysztof Bartoszak (23’)
1:2 – Michał Wohlert (50’)
1:3 – Konrad Kleinschmidt (56’)

Jarota Jarocin: Karol Drażdżewski – Szymon Komendziński, Dawid Idzikowski (60’ – Marcin Łażewski), Jędrzej Ludwiczak, Piotr Skokowski, Marcin Maćkowiak, Kacper Szymankiewicz, Mateusz Stochniałek (60’ – Antoni Prałat), Mateusz Dunaj (80’ – Patryk Rzepka), Marcin Konopka (46’ – Damian Pawlak), Krzysztof Bartoszak,

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Jarocin, w związku z realizacją zadania publicznego pod nazwą: „JKS Jarota – Gramy o zdrowie!”.