Żaki – podsumowanie rundy jesiennej

Za nami runda jesienna sezonu rozgrywkowego 2018/19. Czas więc na podsumowania. Zaczynamy tradycyjnie od najmłodszej drużyny z Akademii Piłkarskiej „Jarota” Jarocin. 

Jesienią nasi piłkarze urodzeni w 2010 i 2011 rywalizowali z lokalnymi zespołami. Ostatecznie zespół prowadzony przez trenerów Artura Maciejowskiego i Mirosława Czajkę zakończył zmagania na czwartym miejscu. Gracze JKS-u w czterech turniejach zdobyli siedem punktów. Na ten bilans złożyły się dwa zwycięstwa, jeden remis oraz dziewięć porażek. Wyniki były jednak sprawą drugorzędną, bo najważniejszy w tym wieku jest rozwój wszystkich zawodników.

W rozgrywkach F1 Żak prowadzonych przez Kaliski Okręgowy Związek Piłki Nożnej wzięło udział czterdzieści dziewięć klubów. Po przerwie zimowej zostaną utworzone nowe grupy, a czołowe ekipy zagrają w turnieju finałowym. Na zakończenie zmagań w tej kategorii wiekowej zaplanowano jeszcze finał wojewódzki.

Kadra Jaroty Jarocin: Borys Deichsler, Krystian Domagała, Antoni Duszyński, Michał Hajdasz, Franciszek Kiełb, Piotr Krzywania, Kacper Nawrocki, Dawid Nowak, Maksymilian Rakoczy.   

Komplet wyników w rundzie jesiennej:

APR II Jarocin – Jarota Jarocin 1:4
Antonio Jarocin – Jarota Jarocin 5:3
Jarota Jarocin – APR I Jarocin 0:6
Jarota Jarocin – Antonio Jarocin 3:2
APR II Jarocin – Jarota Jarocin 1:0
Jarota Jarocin – APR I Jarocin 2:6
Jarota Jarocin – APR II Jarocin 1:3
Jarota Jarocin – Antonio Jarocin 1:5
APR I Jarocin – Jarota Jarocin 7:0
Antonio Jarocin – Jarota Jarocin 2:2
Jarota Jarocin – APR II Jarocin 1:2
APR I Jarocin – Jarota Jarocin 5:0

Tabela końcowa po rundzie jesiennej:

Jarota Jarocin
Bałtyk Koszalin
Pogoń II
0:1
Jarota Jarocin