Zakończą na jedenastym miejscu

Podopieczni trenera Marcina Woźniaka po ostatnim sobotnim zwycięstwie z Sokołem Kleczew zapewnili sobie jedenaste miejsce w trzeciej lidze grupie drugiej w sezonie 2017/18.

Jarota Jarocin swoje ostatnie spotkanie ligowe rozegra w najbliższą sobotę i zmierzy się z trzecią drużyną trzecioligowych rozgrywek – Bałtykiem Gdynia. Nasi sobotni rywale w drugiej części sezonu walczyli o awans do drugiej ligi, ale w trzech ostatnich pojedynkach zdobyli zaledwie jeden punkt. To sprawiło, że na ten moment tylko zespoły z Torunia i Szczecina liczą się w walce o pierwsze miejsce w naszej lidze. Zatem sobotni pojedynek w Gdyni na boisku Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej nie będzie miał znaczącego wpływu na końcową pozycję w tabeli dla obu ekip.

Przypomnijmy, że jesienią w Jarocinie mecz JKS-u z Bałtykiem Gdynia zakończył się remisem 1:1. Wtedy dla gości gola strzelił Mateusz Kuzimski, a dla Jaroty trafił Dominik Chromiński (na zdjęciu). Są to najlepsi strzelcy w swoich drużynach. Lepszym bilansem może pochwalić się napastnik z Gdyni, który zdobył 25 bramek i przewodzi w klasyfikacji strzelców w trzeciej lidze. „Chromek” w obecnym sezonie pokonał 14 razy bramkarzy rywali. 

Sobotnie starcie w ramach 34. kolejki rozpocznie się punktualnie o godzinie 16:00.

Jarota Jarocin
Bałtyk Koszalin
Pogoń II
0:1
Jarota Jarocin