Zakończyli sezon z KP Starogard

Piłkarze Jaroty Jarocin doznali porażki w meczu 34. kolejki z KP Starogard Gdański 2:4. Podopieczni trenera Piotra Garbarka w końcowej tabeli zostaną sklasyfikowani na czternastym miejscu.

Sobotnie spotkanie znakomicie ułożyło się do JKS-u. Już w drugiej minucie instynktem strzeleckim popisał się Mikołaj Łopatka, który z bliskiej odległości ulokował piłkę w siatce. Jednak najważniejszym momentem tego pojedynku była siódma minuta. Wtedy boisko opuścił Krzysztof Matuszak. Grający prezes Jaroty zakończył swoją grę na trzecioligowych boiskach przy oklaskach całego stadionu. Jarociniacy w pierwszej połowie mieli jeszcze dwie okazję, a wynik mógł podwyższyć Łopatka i Dunaj. Goście co prawda też mogli zdobyć dwa gole, ale z dobrej strony prezentował się Bartosz Kubiak.

Po zmianie stron do głosu doszli rywale, którzy w 49. minucie doprowadzili do wyrównania za sprawą rezerwowego Kacpra Łazaja. Pięć minut później było już 2:1 dla ekipy z województwa pomorskiego. Tym razem na listę strzelców wpisał się Filip Sosnowski. Przeciwnicy poszli za ciosem i po godzinie gry mogli cieszyć się z kolejnego gola autorstwa Łazaja. To nie podłamało graczy z Jarocina. Chwilę później dokładnym podaniem do Mikołaja Łopatki popisał się Miłosz Kowalski. Urodzony w 1997 roku napastnik dał swojej drużynie nadzieję na korzystny wynik w meczu kończącym sezon 2018/19.

W końcówce spotkania większe doświadczenie zaprezentowali zawodnicy ze Starogardu Gdańskiego i strzelili w 83. minucie czwartą bramkę w tym starciu. Wynik ustalił Daniel Kraska. Jarota Jarocin zakończyła tegoroczne rozgrywki na czternastym miejscu, wyprzedzając Gwardię Koszalin, Chemik Bydgoszcz, Wierzycę Pelplin oraz Wdę Świecie.

Jarota Jarocin – KP Starogard Gdański 2:4 (1:0)
1:0 – Mikołaj Łopatka (2′)
1:1 – Kacper Łazaj (49′)
1:2 – Filip Sosnowski (54′)
1:3 – Kacper Łazaj (64′)
2:3 – Mikołaj Łopatka (65’)
2:4 – Daniel Kraska (83′)

Jarota Jarocin: Bartosz Kubiak – Alan Janowski, Dawid Idzikowski, Jędrzej Ludwiczak, Mikołaj Kowalski (87’ – Adam Męcfel), Mateusz Dunaj, Krzysztof Matuszak (7’ – Jakub Nowak), Szymon Komendziński, Patryk Kieliba (58’ – Patryk Adamski), Miłosz Kowalski (69’ – Beniamin Wrembel), Mikołaj Łopatka.