Zakończyły rundę jesienną na piątkę

Znakomitą pierwszą część sezonu 2022/23 mają za sobą piłkarki Jaroty Jarocin. Podopieczne Mirosława Czajki w ostatnim meczu rundy jesiennej ograły AZS PWSZ Konin 5:0!

Nasze zawodniczki szybko, bo już w szóstej minucie objęły prowadzenie. Alicja Krzykos podała do Kingi Waszak, a najlepsza strzelczyni zespołu JKS-u z sekcji kobiet ładnym strzałem ulokowała piłkę w siatce. Skromna jednobramkowa zaliczka utrzymywała się do sześćdziesiątej szóstej minuty. Do tego czasu gospodynie stawiały silny opór, ale przewaga ekipy z Jarocina rosła z każdą następną akcją. I tak kolejne trafienia dołożyły Oliwia Krysińska, Kinga Waszak oraz wprowadzona z ławki rezerwowych – Julita Urbańska, dla której był to premierowy gol na boiskach czwartej ligi.

Zajmujemy czwarte miejsce na półmetku rozgrywek i mamy przed sobą trzy zespoły, które walczą o awans, ale są w naszym zasięgu. Jesienne spotkania pokazały, że jesteśmy dla tych drużyn równorzędnymi rywalkami, choć brakuje nam jeszcze doświadczenia. Przed nami przerwa zimowa, a wiosną chcemy punktować jeszcze częściej, podsumował ostatnie półrocze w wykonaniu swoich piłkarek, trener Mirosław Czajka.

AZS PWSZ Konin – Jarota Jarocin 0:5 (0:1)
0:1 – Kinga Waszak (6′)
0:2 – Oliwia Krysińska (66′)
0:3 – Kinga Waszak (77′)
0:4 – Oliwia Krysińska (90+2′)
0:5 – Julita Urbańska (90+3′)

Jarota Jarocin: Ewelina Czajka – Julia Urna (76′ – Julita Urbańska), Julia Zięta (70′ – Beata Wrembel), Alicja Nawrocka (80′ – Klaudia Sopniewska), Marlena Rebelka (55′ – Karolina Prządka), Katarzyna Szalczyk, Paulina Tylak, Oliwia Krysińska, Julia Słomianna (60′ – Michalina Szwałek), Kinga Waszak, Alicja Krzykos (80′ – Anna Wojciechowska).