Zespół dziewczyn gromi Powiat Pilski!

To był wyśmienity mecz w wykonaniu piłkarek Jaroty Jarocin w IV lidze. Zawodniczki trenera Czajki ograły w drugiej kolejce ekipę KKP Powiat Pilski różnicą aż siedmiu trafień!

Przewaga gospodyń nie podlegała dyskusji. Do przerwy było już 4:0 dla jarocińskiej drużyny. W pierwszej części spotkania futbolówkę w siatce kolejno ulokowały Katarzyna Szalczyk, Kinga Waszak i Alicja Krzykos. Ponadto rywalki zanotowały jedno trafienie samobójcze. Natomiast po krótkiej przerwie zobaczyliśmy trzy gole. Ich autorkami były kapitan Jaroty, czyli strzelczyni trzeciej bramki oraz Julia Słomianna, która dwukrotnie zaskoczyła bramkarkę z Piły.

– Dziewczyny bardzo dobrze weszły w pojedynek i nie dały się zdominować. Co ważne cały czas posiadały inicjatywę. Cieszę się, że wytrzymaliśmy presję spotkania oraz nieźle wyglądaliśmy pod względem motorycznym czy taktycznym. Dziś każdy trener chciałby prowadzić taki team, skomentował po ostatnim gwizdku arbitra, Mirosław Czajka.

Piłkarki z Jarocina teraz czeka mecz wyjazdowy w Gostyniu w ramach trzeciej serii gier. Ta potyczka została zaplanowano przez miejscową Kanię na sobotę, 17 września o godzinie 13:00.

Jarota Jarocin – KKP Powiat Pilski 7:0 (4:0)
1:0 – Katarzyna Szalczyk (5′)
2:0 – Kinga Waszak (14′)
3:0 – Alicja Krzykos (44′)
4:0 – Paula Guzowska sam. (45′)
5:0 – Kinga Waszak (68′)
6:0 – Julia Słomianna (75′)
7:0 – Julia Słomianna (78′)

Jarota Jarocin: Ewelina Czajka – Julia Urna, Kinga Waszak, Katarzyna Szalczyk (60′ – Beata Wrembel), Marlena Rebelka (73′ – Julia Słomianna), Paulina Tylak, Oliwia Krysińska (72′ – Wiktoria Kaźmierczak), Julia Zięta (70′ – Anna Wojciechowska), Alicja Oczkowska, Aleksandra Nawrocka, Alicja Krzykos.