Zimny prysznic dla rezerw

Wysoką porażką zakończył się mecz 21. kolejki Red Box Klasy Okręgowej dla Jaroty II Witaszyce. Ekipa trenera Mirosława Czajki wysoko uległa Lechicie Kłecko 0:6.

Szybko o niedzielnym spotkaniu będą chcieli zapomnieć piłkarze rezerw JKS-u, którzy już po dwudziestu minutach gry musieli myśleć o odrabiania dwubramkowej straty. Gospodarze próbowali strzelić gola kontaktowego w trzecim kwadransie gry, ale także na początku drugiej połowie. Jednak ich skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Skrzętnie wykorzystali to przeciwnicy. Lechita po godzinie gry aż cztery razy skierowała piłkę do siatki i sięgnęła po upragnione trzy punkty.

Jarota II z dorobkiem dwudziestu pięciu punktów zajmuje jedenaste miejsce w tabeli. Drużyna rezerw ma zaledwie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Po sezonie 2021/22 z „Okręgówką” pożegnają się trzy ostatnie ekipy oraz jedna z najgorszym bilansem punktowym ze wszystkich sześciu grup.

Jarota II Witaszyce – Lechita Kłecko 0:6 (0:2)
0:1 – Paweł Kadłubowicz (11′)
0:2 – Kacper Bodzieszyk (21′)
0:3 – Kamil Janas (67′)
0:4 – Paweł Kadłubowicz (75′)
0:5 – Bartosz Wiśniewski (84′)
0:6 – Bartosz Wiśniewski (87′)

Jarota II Witaszyce: Karol Drażdżewski – Antoni Bzodek, Miłosz Bolek (17′ – Miłosz Bolek), Szymon Bogaczyk, Igor Rybarczyk, Jakub Adamkiewicz (78′ – Bartosz Szymkowiak), Eryk Radziejewski, Maurycy Skowroński, Shoma Shimada, Kacper Boruta, Mikołaj Kowalski.