Zrewanżować się za ostatnią porażkę w finale

W półfinale Okręgowego Pucharu Polski zespół JKS-u zmierzy się na wyjeździe z LKS-em Gołuchów. Dla obu zespołów będzie to znakomita okazja na wywalczenie awansu do finału po raz drugi z rzędu.

Ostatni raz zawodnicy z Jarocina i Gołuchowa w meczu o stawkę spotkali się w ubiegłym sezonie. Wtedy górą byli podopieczni trenera Macieja Dolaty, którzy pokonali Jarotę różnicą aż trzech trafień (3:0). Gole dla gospodarzy zdobywali Krystian Benuszak, Igor Skowron oraz Michał Marciszak. Dla ekipy Żubra było to trzecie trofeum w historii. Przypomnijmy, że JKS triumfował cztery razy – po raz ostatni w Ostrowie Wlkp. (2017 rok).

Najbliższy rywal wcale nie należy do najłatwiejszych. LKS Gołuchów w trwającej kampanii zdobył trzydzieści pięć punktów i zajmuje dziewiąte miejsce w stawce dwudziestu zespołów rywalizujących w czwartej lidze. Najskuteczniejszym strzelcem tej drużyny jest Krystian Benuszak z czternastoma trafieniami na koncie.

W drugiej parze półfinałowej Ostrovia Ostrów Wielkopolski zmierzy się z KKS-em Kalisz. Obie potyczki rozpoczną się o godzinie 17:00. Finał zostanie rozegrany 24 kwietnia 2019 roku.

Jarota Jarocin
Unia Janikowo
Jarota Jarocin
2:3
Zawisza