Zwycięski sparing po pięknych golach

W pierwszym meczu kontrolnym podopieczni trenera Piotra Garbarka pokonali LKS Gołuchów 2:0. Obie bramki obejrzeliśmy w drugiej połowie. Ich autorami byli Alan Janowski i Szymon Piekarski.

Jarota Jarocin od wtorku przygotowuje się do rundy wiosennej. Pierwszym sparingowym rywalem JKS-u był doskonale nam znany LKS Gołuchów, który pierwszą część sezonu 2019/20 zakończył na pozycji lidera w czwartej lidze. Piotr Garbarek w pierwszej części gry dał szanse na zaprezentowanie swoich umiejętności sporej grupie zawodników z innych klubów. Kibice od pierwszych minut oglądali zacięty pojedynek. Ostatni kwadrans przyniósł nam kilka strzałów z dystansu, ale piłkarzom brakowało głównie precyzji. Tym samym obie drużyny zeszły przerwę przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa była już zdecydowanie ciekawsza. Głównie za sprawą pięknych goli z rzutów wolnych. Jednak wcześniej przed szansą stanął Szymon Piekarski. Ostatecznie młody pomocnik przestrzelił nad poprzeczką. Większą precyzją wykazał się wychowanek Jaroty – Alan Janowski, który w 72. minucie pięknym strzałem w samo okienko dał prowadzenie swojej drużynie. Goście mogli szybko doprowadzić do wyrównania po kontrataku. LKS zmarnował jednak swoją doskonałą okazję, po tym jak jeden ich piłkarzy nie trafił praktycznie do pustej bramki.

W końcówce meczu więcej do powiedzenia mieli gracze z Jarocina. Ponownie groźnie uderzał Piekarski, ale górą był golkiper ekipy „Żubra”. Ten piłkarz był skuteczniejszy w ostatniej akcji tego starcia. Futbolówka ustawiona na trzydziestym metrze po jego strzale dotknęła jeszcze słupka i zatrzepotała w siatce. Taki stan rzeczy sprawił, że gospodarze wygrali pewnie 2:0.

Jarociniacy drugie spotkanie w okresie przygotowawczym rozegrają w następną sobotę, 18 stycznia. Rywalem będzie Polonia Środa Wielkopolski. Tym mecz rozpocznie się o godzinie 12-tej.

Jarota Jarocin – LKS Gołuchów 2:0 (0:0)
1:0 – Alan Janowski (72’)
2:0 – Szymon Piekarski (90)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Patryk Kieliba, Igor Skowron, Zawodnik Testowany, Piotr Skokowski, Kacper Szymankiewicz, Marcin Maćkowiak, Zawodnik Testowany, Mateusz Dunaj, Zawodnik Testowany, Zawodnik Testowany.

Na zmianę wchodzili: Bartosz Kubiak, Damian Pawlak, Jędrzej Ludwiczak, Szymon Gałczyński, Dawid Idzikowski, Szymon Piekarski, Alan Janowski, Beniamin Wrembel, Mikołaj Łopatka, Dawid Krzyżaniak, Piotr Stachowiak.