Zwycięstwo juniorów młodszych w Ostrzeszowie

W meczu 3. kolejki Wielkopolskiej Ligi Juniorów Młodszych drużyna Jaroty Jarocin pokonała na wyjeździe AP Ostrzeszów 5:3. Dla JKS-u było to pierwsze zwycięstwo w sezonie 2018/19.

Sobotnie starcie zdecydowanie lepiej rozpoczęli podopieczni Piotra Skokowskiego, którzy objęli prowadzenie w pierwszej swojej akcji po trafieniu Bartosza Borysiaka. Gospodarze szybko wrócili na właściwe tory i zaledwie w odstępie pięciu minut prowadzili 2:1. Przed przerwą nasi zawodnicy zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. Tym razem na listę strzelców wpisał się Bartosz Dyoniziak. JKS drugą połowę rozpoczął od mocnego uderzenia. W 56. minucie do siatki trafił Mikołaj Szcześniak. Co prawda gracze z Ostrzeszowa dziesięć minut później odpowiedzieli i na tablicy wyników był remis 2:2, ale końcówka pojedynku należała do jarocińskiej ekipy. Autorami zwycięskich bramek byli Krzysztof Wieliński oraz Dawid Bartkowiak. Piłkarze z Jarocina udali się tym samym w podróż do domu z kompletem punktów.

– Wygraliśmy zasłużenie, ale nie ustrzegliśmy się prostych błędów indywidualnych. Dziś zadebiutował u nas młody bramkarz z rocznika 2005. Było widać u niego tremę, ale gratuluje mu występu. Cały czas musimy pracować na treningach. Myślę, że w każdym kolejnym spotkaniu będzie u nas widać progres, powiedział trener Piotr Skokowski.

Juniorzy młodsi już w czwartek rozegrają kolejny pojedynek ligowy – awansem z czwartej kolejki. Rywalem JKS-u będzie Ostrovia Ostrów Wlkp. Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi o godz. 18:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie.