Zwycięstwo juniorów młodszych w Ostrzeszowie

W meczu 3. kolejki Wielkopolskiej Ligi Juniorów Młodszych drużyna Jaroty Jarocin pokonała na wyjeździe AP Ostrzeszów 5:3. Dla JKS-u było to pierwsze zwycięstwo w sezonie 2018/19.

Sobotnie starcie zdecydowanie lepiej rozpoczęli podopieczni Piotra Skokowskiego, którzy objęli prowadzenie w pierwszej swojej akcji po trafieniu Bartosza Borysiaka. Gospodarze szybko wrócili na właściwe tory i zaledwie w odstępie pięciu minut prowadzili 2:1. Przed przerwą nasi zawodnicy zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. Tym razem na listę strzelców wpisał się Bartosz Dyoniziak. JKS drugą połowę rozpoczął od mocnego uderzenia. W 56. minucie do siatki trafił Mikołaj Szcześniak. Co prawda gracze z Ostrzeszowa dziesięć minut później odpowiedzieli i na tablicy wyników był remis 2:2, ale końcówka pojedynku należała do jarocińskiej ekipy. Autorami zwycięskich bramek byli Krzysztof Wieliński oraz Dawid Bartkowiak. Piłkarze z Jarocina udali się tym samym w podróż do domu z kompletem punktów.

– Wygraliśmy zasłużenie, ale nie ustrzegliśmy się prostych błędów indywidualnych. Dziś zadebiutował u nas młody bramkarz z rocznika 2005. Było widać u niego tremę, ale gratuluje mu występu. Cały czas musimy pracować na treningach. Myślę, że w każdym kolejnym spotkaniu będzie u nas widać progres, powiedział trener Piotr Skokowski.  

Juniorzy młodsi już w czwartek rozegrają kolejny pojedynek ligowy – awansem z czwartej kolejki. Rywalem JKS-u będzie Ostrovia Ostrów Wlkp. Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi o godz. 18:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie. 


Liga Wojewódzka B2 Junior (3. kolejka – 25.08.2018 rok):
AP Ostrzeszów – Jarota Jarocin 3:5 (2:2)

Jarota Jarocin: Mateusz Kosmalski – Miłosz Bolek, Szymon Bogaczyk, Bartosz Borysiak (41′ – Krzysztof Wieliński), Bartosz Kantek, Norbert Tokarz (76′ – Jakub Bartkowiak), Kacper Boruta (76′ – Bartosz Szymkowiak), Mikołaj Szcześniak (78′ – Miłosz Nowakowski), Miłosz Barański (54′ – Miłosz Nowak),  Bartosz Dyoniziak, Kajetan Oleśków (60′ – Dawid Bartkowiak). 

Górnik Konin
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
2:4
KP Starogard