Zwycięstwo na koniec przygotowań

Jarota Jarocin w ostatnim swoim meczu sparingowym podczas okresu przygotowawczego pokonała Piasta Kobylin 2:0. Gole dla jarocińskiej ekipy zdobywali Mateusz Molewski i Mikołaj Łopatka.

Od początku spotkania zarysowała się przewaga gospodarzy. W 5. minucie ładną indywidualną akcją popisał się Piotr Skokowski i zakończył ją strzałem na bramkę. Jednak piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką. Kwadrans później na uderzenie z dystansu zdecydował się Mikołaj Łopatka. Tym razem gości z Kobylina uratował słupek. Swoją dominacje gracze JKS-u potwierdzili w 38. minucie. Daniel Tomaszewski z prawej strony boiska dośrodkował futbolówkę wprost na głowę Mateusza Molewskiego, który otworzył wynik sobotniego meczu kontrolnego.

Drugą połowę świetnie rozpoczęli podopieczni trenera Marka Nowickiego. Już w pierwszej akcji po zmianie stron prawą stroną boiska obrońcom uciekł Jakub Czapliński. 22-letni zawodnik podał piłkę do niepilnowanego w polu karnym Mikołaja Łopatki. Napastnik nie miał problemów z pokonaniem golkipera gości. Na kolejną sytuację czekaliśmy do 62. minuty. Bliski podwyższenia prowadzenia był Marcin Banaszak. W ostatnich piętnastu minutach swoje okazje mieli Igor Skowron oraz Jakub Orzłowski. Ostatecznie rezultat nie uległ już zmianie.

Jarota Jarocin – Piast Kobylin 2:0 (1:0)
38’ – Mateusz Molewski (1:0)
47’ – Mikołaj Łopatka (2:0)

Jarota: Mateusz Filipowiak (46′ – Sebastian Kmiecik) – Marcin Banaszak, Igor Skowron, Radosław Barabasz, Piotr Skokowski (46′ – Maksymilian Boczek) – Jędrzej Ludwiczak, Jakub Nowak (46′ – Dawid Piskuła), Mateusz Dunaj (38’ – Benjamin Wrembel, 65′ – Jakub Orzłowski), Mateusz Molewski (46′- Kacper Radoszewski, 82′ – Gabriel Sołtysiak), Daniel Tomaszewski (46′ – Jakub Czapliński) – Mikołaj Łopatka (55′ – Paweł Sworacki)