Zwycięstwo po pięknych bramkach

Zespół Jaroty Jarocin pokonał w trzecim meczu sparingowym trzecioligową Polonię Środa Wielkopolska 3:1. Na listę strzelców wpisali się Szymon Piekarski, Krzysztof Bartoszak i Kacper Szymankiewicz.

Środowe starcie lepiej rozpoczęli goście ze Środy Wielkopolskiej. To oni częściej operowali piłką, ale nie potrafili pokonać Sebastiana Kmiecika. Konkretniejsi w swoich akcjach byli gospodarze. Podopieczni trenera Piotra Garbarka wyszli na prowadzenie w dwunastej minucie. Autorem premierowego gola był Szymon Piekarski, który popisał się ładnym uderzeniem zza pola karnego. Chwilę później powinno być już 2:0 dla JKS-u. Jednak sytuacji sam na sam nie wykorzystał zawodnik testowany. Jarociniacy kolejnego gola zdobyli przed upływem pół godziny gry. Tym razem do siatki z okolicy trzydziestego metra trafił Krzysztof Bartoszak. Ostatnie minuty należały do średzkiej ekipy, ale wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Druga odsłona spotkania znakomicie rozpoczęła się dla gospodarzy. W 54. minucie precyzyjnym dośrodkowaniem wprost na głowę Kacpra Szymankiewicza popisał się Marcin Maćkowiak. Pomocnik nie miał problemów z ulokowaniem futbolówki w siatce, a konkretnie uczynił to głową na wysokości piątego metra przed bramką. Polonia zdołała jednak strzelić honorowego gola, którego zdobył Michał Górzyński. Szkoleniowiec jarocińskiej drużyny w trakcie drugiej odsłonie przeprowadził łącznie dziewięć zmian. Ostatecznie mecz na stadionie miejskim zakończył się wygraną Jaroty różnicą dwóch trafień (3:1).

Następny pojedynek kontrolny czeka nas w najbliższą sobotę z LKS-em Gołuchów.

Jarota Jarocin – Polonia Środa Wlkp. 3:1 (2:0)
1:0 – Szymon Piekarski (12’)
2:0 – Krzysztof Bartoszak (24’)
3:0 – Kacper Szymankiewicz (54’)
3:1 – Michał Górzyński (70’)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik (46’ – Marcin Antczak) – Piotr Skokowski, Sebastian Golak (46’ – Dawid Idzikowski), Jędrzej Ludwiczak (77’ – Piotr Stachowiak), Szymon Komendziński (46’ – Krystian Wawrzyniak) – Szymon Piekarski (46’ – Zawodnik Testowany), Marcin Maćkowiak – Zawodnik Testowany (46’ – Mateusz Dunaj), Zawodnik Testowany (46’ – Kacper Szymankiewicz), Patryk Rzepka (46’ – Miłosz Kowalski) – Krzysztof Bartoszak (46’ – Michał Niedźwiedzki).