Dziewczyny zagrają w II lidze Futsalu!

Po raz pierwszy w historii jarocińskiego klubu do rozgrywek seniorskich została zgłoszona drużyna kobiet. Na początek zespół JKS-u będzie rywalizował na poziomie II ligi.

Sezon 2021/22 jest wyjątkowy dla Jaroty Jarocin, ale i także Wielkopolskiego Futsalu. Tegoroczne zmagania będą pierwszymi w historii dla II ligi na poziomie województwa. Te rozgrywki mają wypełnić okres przerwy w zmaganiach na pełnowymiarowych boiskach, w których nasze zawodniczki miały już okazję rywalizować. Podopieczne trenera Mirosława Czajki zagrają z Juną Trans Stare Oborzyska, Kanią Gostyń, Chrobrym Głogów, KU AZS UAM Poznań i Lipnem Stęszew. Początek zmagań zaplanowano już na 20/21 listopada.

Format rozgrywek zostanie ustalony przez WGiE Wielkopolskiego ZPN-u. Już teraz wiadomo, że mecze rozgrywane będą system 2×20 minut, a czas będzie zatrzymywany gdy piłka opuści plac gry. Kluby teraz będą musiały przejść proces licencyjny, który zostanie zakończony 18 października. Wówczas też zostanie podany wstępny terminarz na cały sezon.