Jarota przetrwała próbę nerwów!

To było godne widowisko o grę w IV Lidze. Jarociniacy wygrali w półfinale z Wiarą Lecha Poznań po rzutach karnych i za tydzień zagrają spotkanie finałowe przeciwko Meblorzowi Swarzędz.

Sobotnia rywalizacja na poznańskiej Śródce miała jednostronny przebieg. Podopieczni Pawła Krysia od pierwszej do ostatniej minuty przeważali i w pełni zasłużenie wywalczyli awans do finału baraży. Już w pierwszej połowie znakomite okazje do zdobycia bramki mieli Miłosz Kowalski, Juan Agudelo oraz Jakub Szymkowiak. Gospodarze ograniczali się natomiast głównie do kontrataków, które nie przynosiły większego zagrożenia. Po przerwie emocji nie brakowało. Na listę strzelców mogli wpisać się Dawid Guźniczak i Łukasz Tomczak. Kilka dogodnych sytuacji wypracował sobie również Kolumbijczyk Posada, któremu tego dnia zabrakło jednak skuteczności. Zespół Wiary Lecha Poznań tylko dwukrotnie poważniej zagroził bramce strzeżonej przez Mateusza Wroneckiego. Najpierw po strzale głową jednego z zawodników piłka zatrzymała się na poprzeczce, a przy kolejnej próbie minęła prawy słupek.

Ostatecznie mecz w regulaminowym czasie gry zakończyłem się bezbramkowym remisem. W związku z tym zobaczyliśmy serię jedenastek. Bohaterem został bramkarz JKS-u. Mateusz Wronecki obronił dwa strzały, a dla Jaroty z „wapna” trafili Krzysztof Czabański, Szymon Komendziński, Łukasz Tomczak oraz Miłosz Kowalski. Tym samym rzuty karny zakończyły się wynikiem (4:3) dla jarocińskiej drużyny. Decydujące spotkanie odbędzie się 27 czerwca w Swarzędzu, gdzie rywalem naszego zespołu będzie miejscowy Meblorz, który w drugim półfinale pokonał Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski 2:1.


Wiara Lecha Poznań – Jarota Jarocin 0:0 (3:4 po rz. k.)
0:1 – Krzysztof Czabański
0:1 – Krzysztof Ratajczak
0:2 – Szymon Komendziński
1:2 – Dawid Szpakowski
1:2 – Filip Nawrocki
2:2 – Daniel Mankiewicz
2:3 – Łukasz Tomczak
3:3 – Jakub Stranz
3:4– Miłosz Kowalski
3:4 – Mikołaj Nawrowski

Jarota Jarocin: Mateusz Wronecki – Szymon Komendziński, Filip Nawrocki, Krzysztof Czabański, Mikołaj Kowalski, Nikodem Roguszczak, Dawid Guźniczak, Miłosz Kowalski, Jakub Szymkowiak (80′ – Maurycy Przybył), Łukasz Tomczak, Juan Agudelo (87′ – Jacek Pacyński).

Meblorz
Jarota Jarocin
Wiara Lecha
0:0 (3:4)
Jarota Jarocin