Niesprawiedliwa porażka

W ostatnim meczu tego roku piłkarze Jaroty przegrali przed własną publicznością z Zawiszą Bydgoszcz. Było to spotkanie rozgrywane awansem z rundy wiosennej sezonu 2021/22.

Pojedynek dobrze rozpoczęli gospodarze. Podopieczni Piotra Garbarka dłużej utrzymywali się przy piłce i jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W piętnastej minucie dośrodkowanie Piotra Skokowskiego przedłużył Szymankiewicz, a pierwszą bramkę w sezonie strzelił Sebastian Kamiński. Radość JKS-u trwała bardzo krótko, ponieważ Wojciech Mielcarek mocnym uderzeniem ulokował futbolówkę w siatce. Jeszcze przed zejściem do szatni ekipa gości cieszyła się z drugiego gola. Tym razem ładną akcję całego swojego zespołu wykończył Kamil Żylski, który na „raty” pokonał Sebastiana Lorka.

Lepiej w drugą połowę weszli zawodnicy z Jarocina. Zresztą potwierdzili to w 56. minucie. Na listę strzelców znów wpisał się „Kamyk”. Co prawda jego strzał odbił się od obrońcy Zawiszy, ale zmylił golkipera i na tablicy wyników było 2:2. Miejscowi uwierzyli, że mogą zdobyć komplet punktów. JKS raz za razem stwarzał sobie sytuacje bramkowe. Ponownie bliski szczęścia był Kamiński. Bohaterem mógł zostać także Piotr Skokowski. Jednak dobrą interwencją popisał się Dumieński. Ostatnie słowo należało do przyjezdnych. Trzy punkty ekipie z Bydgoszczy zapewnił Cyprian Maciejewski.

Jarota Jarocin po osiemnastu rozegranych kolejkach zajmuje szesnaste miejsce w tabeli. Strata punktowa do miejsca gwarantującego utrzymanie w trzecioligowych rozgrywkach wynosi zaledwie jeden punkt. Wszystkie zespoły do rywalizacji ligowej powrócą w połowie marca 2022 roku.

Jarota Jarocin – Zawisza Bydgoszcz 2:3 (1:2)
1:0 – Sebastian Kamiński (15’)
1:1 – Wojciech Mielcarek (20’)
1:2 – Kamil Żylski (34’)
2:2 – Sebastian Kamiński (56’)
2:3 – Cyprian Maciejewski (87’)

Jarota Jarocin: Sebastian Lorek – Szymon Komendziński, Marcin Maćkowiak, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Skokowski, Dawid Idzikowski (90’ – Patryk Rzepka), Kacper Szymankiewicz, Mateusz Dunaj, Damian Pawlak (46’ – Marcin Łażewski), Sebastian Kamiński, Antoni Prałat (46’ Wojciech Kryger).