Oświadczenie ws. meczu Jarota – Zawisza

Zarząd JKS Jarota informuje, że odwoła się od decyzji o zweryfikowaniu wyniku meczu 19. kolejki 3. Ligi z Zawiszą Bydgoszcz jako przegrany 0:3 na niekorzyść naszej drużyny.

Dzisiejsza decyzja przesłana przez Departament Rozgrywek Krajowych PZPN w naszym odczuciu jest skandaliczna. Pragniemy poinformować, że spotkanie pomiędzy Jarotą Jarocin i Zawiszą Bydgoszcz zostało odwołane przez sędziego i delegata zawodów z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz zalegający śnieg na płycie boiska. Ponadto główny arbiter – Radosław Kasprzyk przed planowanym rozpoczęciem zapewnił, że zawody nie zostaną zweryfikowane jako walkower. Jako Klub nie mieliśmy wpływu na w/w okoliczności i od tej decyzji będziemy odwoływać się po uzyskaniu uzasadnienia ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W tym miejscu chcielibyśmy wspomnieć, że trener drużyny gości – Pan Piotr Kołc po przyjeździe do Jarocina stwierdził, iż stan murawy boiska nie nadawał się do gry i mógł spodobać niepotrzebne urazy Jego zawodników. Pragniemy także przypomnieć, że nasze spotkanie w Starogardzie Gdańskim w ramach 17. kolejki również zostało odwołane z uwagi na opady śniegu, a Departament Rozgrywek Krajowych PZPN z urzędu nakazał wyznaczyć nowy termin meczu bez zasięgnięcia opinii ze strony naszego Klubu.  

Jako Klub zamierzamy skorzystać z pełnej ścieżki odwoławczej. Mamy nadzieję, że wygra futbol i wartości, na których został zbudowany: fair-play i szacunek dla wyniku wywalczonego na boisku.

Jarota Jarocin
Centra Ostrów
Astra Krotoszyn
1:1
Jarota Jarocin