Aktualności

Pożegnanie ze stadionem miejskim

W najbliższą sobotę zawodnicy pierwszego zespołu rozegrają ostatnie spotkanie na płycie głównej w Jarocinie przed rozpoczęciem prac związanych z modernizacją infrastruktury lekkoatletycznej.

Gmina Jarocin wyłoniła już wykonawcę nowej bieżni lekkoatletycznej. Inwestycja zakłada budowę 400-metrowej, czterotorowej bieżni, sześciotorowej bieżni prostej oraz rozbiegu do skoku wzwyż. Nowa nawierzchnia będzie posiadała certyfikat World Athletics i spełniała wymagania PZLA. W związku z powyższym kolejne domowe mecze Jaroty w rundzie jesiennej sezonu 2026/27 będą rozgrywane na boisku bocznym – M1 przy ulicy Maratońskiej. Kibiców prosimy o zwrócenie uwagi już teraz na zmianę lokalizacji kolejnych spotkań.

Modernizacja bieżni to ważna inwestycja dla jarocińskiej infrastruktury sportowej. Nowy obiekt ma w przyszłości umożliwić organizację oficjalnych zawodów lekkoatletycznych, a jednocześnie stworzyć lepsze warunki do uprawiania sportu mieszkańcom Jarocina.

22 sierpnia o godzinie 17-tej spotkajmy się więc jeszcze raz na stadionie miejskim przy ulicy Sportowej 6. To będzie ostatni pojedynek na tym obiekcie przed rozpoczęciem modernizacji, która potrwa do końca 2026 roku. Nie może Was zabraknąć na trybunach!