W derbach lepsza Polonia o jedną bramkę

Niestety bez punktów do Jarocina wrócili piłkarze trenera Piotra Garbarka. W derbowym spotkaniu 12. kolejki III ligi trzy punkty trafiły na konto Polonii Środa Wielkopolska.

Oba zespoły rozpoczęły sobotni pojedynek dość spokojnie. W dwunastej minucie murawę musiał opuścić Sebastian Kamiński, który nie był już w stanie kontynuować gry na stadionie Średzkim. Obraz gry zaczął się zmieniać po pierwszym kwadransie, kiedy do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Polonii i Jaroty. Kilka udanych interwencji zapisał na swoim koncie Sebastian Lorek. Swój zespół uratował także Miłosz Garstkiewicz – golkiper gospodarzy. Urodzony w 2002 roku bramkarz na pięć minut przed końcem pierwszej połowy świetnie obronił strzał Mateusza Dunaja ze skraju pola karnego. To była zdecydowanie najlepsza okazja w pierwszej części meczu, która była bardzo wyrównana.

Początek drugiej połowy należał do podopiecznych trenera Garbarka. W 52. minucie po uderzeniu Krzysztofa Bartoszaka z rzutu wolnego futbolówkę nad poprzeczką przerzucił bramkarz ze Środy Wielkopolskiej. Kilka chwil później przed szansą stanął Dawid Idzikowski, ale nieznacznie spudłował. Miejscowa Polonia postawiła wszystko na jedną kartę w końcówce spotkania. I tak w 84. minucie dopięła swego. Przemysław Brychlik wrzucił piłkę z prawej strony na piąty metr, a tam świetnie ustawiony był niepilnowany Jędrzej Kujawa, który nie miał większych problemów ze skierowaniem jej do siatki.

Tym samym trzy punkty trafiły na konto średzkiej drużyny. Jarociniacy po ostatnim gwizdku sędziego mieli czego żałować, ponieważ wcale nie byli gorszym zespołem. JKS z dorobkiem dziesięciu punktów nadal zajmuje piętnaste miejsce – tuż nad strefą spadkową w trzecioligowych rozgrywkach.


Polonia Środa Wlkp. – Jarota Jarocin 1:0 (0:0)
1:0 – Jędrzej Kujawa (84’)

Jarota Jarocin: Sebastian Lorek – Marcin Maćkowiak, Jędrzej Ludwiczak, Dawid Idzikowski, Szymon Komendziński, Kacper Szymankiewicz, Mateusz Dunaj, Mateusz Ławniczak (83’ – Piotr Stachowiak), Sebastian Kmaiński (12’ – Damian Pawlak, 46’ – Patryk Rzepka), Marcin Konopka (72’ – Antoni Prałat), Krzysztof Bartoszak.

Jarota Jarocin
Świt Skolwin
Gniewino
1:1
Jarota Jarocin