Wygrana dająca podium w Lidze Wojewódzkiej!

Juniorzy młodsi B1 w swoim ostatnim meczu rundy jesiennej pokonali UKS Śrem 4:1. Podopieczni Krzysztofa Matuszka zakończyli zmagania na trzecim miejscu!

Zawodnicy JKS-u z rocznika 2005 przestępowali do konfrontacji z miejscowym UKS-em z chęcią zmazania plamy po ostatniej domowej porażce z Polonią Środa Wielkopolska. W ostatniej serii gier 2021 roku zależało im więc na zwycięstwie, które dawałoby awans na podium Ligi Wojewódzkiej w kategorii wiekowej B1. Spotkanie świetnie ułożyło się dla piłkarzy z Jarocina. W dziesiątej minucie do siatki trafił Łukasz Tomczak. Gospodarze szybko wyrównali, ale trzy kolejne gole potwierdziły kto posiada lepsze umiejętności piłkarskie. Przed zejściem do szatni bramkę dla Jaroty strzelił Maciej Siekierski. Natomiast w drugiej połowie na listę strzelców wpisali się Wiktor Poczta oraz Nikodem Dryjański.

Ostatecznie JKS wygrał tej pojedynek 4:1. Jarociniacy po czternastu kolejkach zgromadzili na swoim koncie dwadzieścia dwa punkty. Lepsi okazali się tylko gracze z Kalisza, którzy w tej chwili walczą w barażach o awans do CLJ-17 i Polonia 1912 Leszno. Drużyna dowodzona przez trenera Matuszaka wyprzedziła cztery ekipy w całej stawce.

Liga Wojewódzka B1 Junior (14. kolejka – 11.11.2021 roku)
UKS Śrem – Jarota Jarocin 1:4 (1:2)

Jarota Jarocin: Mikołaj Marciniak – Nikodem Dryjański, Antoni Maciejewski (87’ – Gracjan Góral), Stanisław Rutkowski, Łukasz Tomczak (84’ – Szymon Marcinek), Wiktor Poczta, Tobiasz Grabowski, Dariusz Walczak, Mateusz Hałas, Wiktor Mąka (57’ – Norbert Merdziński), Maciej Siekierski.