20 minut dobrej gry z liderem to za mało

W meczu kończącym rundę jesienną w Lidze Wojewódzkiej B2 Junior zespół prowadzony przez trenera Mirosława Czajkę przegrał z liderem całych rozgrywek – Górnikiem Konin 1:6.

Gospodarze przystępowali do niedzielnego pojedynku z kompletem ligowych zwycięstw. Taki stan rzeczy nie przestraszył jednak naszych zawodników, którzy w trzeciej minucie wyszli na prowadzenie. Autorem gola był Franciszek Bzodek. Podrażnieni piłkarze z Konina szybko odpowiedzieli i po pół godzinie gry prowadzili już 3:1. W drugiej odsłonie ekipie JKS-u ambicji nie można odmówić. Miejscowi wykorzystali swoje sytuację i tuż po przerwie oraz dwukrotnie w ostatnich minutach pokonali golkipera z Jarocina, odnosząc tym samym w pełni zasłużone zwycięstwo.

Juniorzy młodsi B2 pierwszą część sezonu 2019/20 na szczeblu wojewódzkim zakończyli na piątym miejscu. Za jarocińskim zespołem w ligowej tabeli plasuje się Obra Kościan, Górnik Kłodawa i GOS Koźmin Wielkopolski. Runda wiosenna dla tej kategorii wiekowej rozpocznie się 21-22 marca 2020 roku.


Liga Wojewódzka B2 Junior (14. kolejka – 10.11.2019 rok):
Górnik Konin – Jarota Jarocin 6:1 (3:1)

Jarota Jarocin: Mateusz Kosmalski – Jan Ziętkowski (75’ – Kacper Kaczmarek), Fabian Borkowski, Adam Gruszecki, Patryk Krawczyk, Wojciech Lamprecht, Wojciech Wojtczak, Bartosz Marciniak, Alex Jankowiak, Łukasz Izydorczyk, Franciszek Bzodek.

Unia Janikowo
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
0:1
Sokół Kleczew