OSIĄGNIĘCIA

IV MIEJSCE W II LIDZE – 2011/12

Przed rozpoczęciem sezonu 2011/12 jarociński klub nie miał większych problemów z otrzymaniem licencji na grę w drugiej lidze. JKS po rundzie jesiennej zajmował siódmą pozycję, co biorąc pod uwagę, że drużyna była budowana bardzo szybko, było wynikiem bardzo dobrym. Przerwa zimowa przyniosła najważniejszą zmianę w drużynie. Po ponad pięciu latach pracy z zespołem pożegnał się Czesław Owczarek, który zasilił sztab szkoleniowy Warty Poznań. Jego następcą został Tomasz Mazurkiewicz. Ponadto do zespołu dołączyli m.in.: Bartłomiej Pawłowski oraz Grzegorz Mania.

Głównym celem postawionym przed rundą wiosenną był awans do pierwszej ligi. Pod wodzą nowego szkoleniowca piłkarze z Jarocina zdobyli w pięciu meczach tylko jeden punkt. Zarząd w porozumieniu ze szkoleniowcem podjął decyzję o rozwiązaniu umowy. Trzecim trenerem w trakcie jednego sezonu został Janusz Niedźwiedź. Debiut okazał się bardzo pomyślny, bowiem jego zespół wygrał z Chojniczanką Chojnice 1:0. Na zakończenie sezonu pokonaliśmy Energetyk ROW Rybnik 2:1, po dwóch golach Karola Danielaka. Efektem tego zwycięstwa był największy sukces ligowy, czyli czwarte miejsce w drugiej lidze.

 

2 x PUCHAR POLSKI WOJEWÓDZKI

Sezon 2001/02 rok dla Jaroty Jarocin okazał się bardzo szczęśliwy za sprawą historycznego sukcesu w wojewódzkim Pucharze Polski. JKS w półfinale spotkał się z Wisłą Borek Wlkp. Drużyna z Jarocina wygrała to spotkanie 2:0 po dwóch trafieniach Łukasza Siwickiego i kilka tygodni później zagrała w wielkim finale przeciwko Amice II Wronki. Mecz rozgrywany na jarocińskim stadionie przyciągnął ponad 3000 widzów. Gospodarze pokonali swoich rywali 2:1 po bramkach Piotra Garbarka oraz Łukasza Siweckiego, odnotowując tym samym największy sukces w czteroletniej historii. 

Pięć lat później klub z Jarocina ponownie triumfował w tych rozgrywkach. Drogę do tego sukcesu podopieczni trenera Czesława Owczarka rozpoczęli od efektownego zwycięstwa w półfinale nad Spartą Oborniki. W wielkim finale jarociński zespół pokonał odwiecznego rywala – Nielbę Wągrowiec 3:0.

 

4 x PUCHAR POLSKI OKRĘGOWY

Jarota Jarocin po raz pierwszy triumfowała w Okręgowym Pucharze Polski w sezonie 2001/02. JKS wtedy pokonał Ostrovię Ostrów Wielkopolski 3:0. Bramki w tym spotkaniu zdobywali Jacek Pacyński, Mirosław Czajka oraz Michał Kosiński. Trzy lata później pod wodzą Zdzisława Witczaka zespół z Jarocina zagrał w finale na krotoszyńskim stadionie. Ten pojedynek lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w początkowej fazie meczu objęli prowadzenie. Do remisu doprowadził jednak Sławomir Udzik i o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Tutaj bohaterem okazał się Łukasz Radliński, który najpierw obronił rzut karny, a następnie sam wykorzystał „jedenastkę”, zapewniając swojej drużynie ważne zwycięstwo.

Rok 2007 przyniósł trzeci Puchar Polski na szczeblu Kaliskiego OZPN-u. Drogę do tego sukcesu podopieczni trenera Owczarka rozpoczęli od efektownego zwycięstwa nad Baryczą Janków Przygodzki 7:3. W kolejnych rundach ekipa JKS-u pokonała Ostrovię Ostrów Wlkp. 2:0 i Orła Mroczeń 1:0. W finale zespół z Jarocina ograł Doktóra Czarnylas 3:0, po dwóch efektownych golach Piotra Skokowskiego i jednym Jacka Pacyńskiego. Po dziesięciu latach ponownie mogliśmy cieszyć się z Okręgowego Pucharu Polski. W meczu o złoty medal podopieczni Janusza Niedźwiedzia wygrali z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 2:0.