Centra rozładowana

Ósme spotkanie z rzędu w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Starszych wygrali podopieczni Mirosława Czajki w obecnym sezonie. Nasi piłkarze tym razem ograli na wyjeździe bez większych problemów Centrę Ostrów Wlkp. 5:1.

Jarociniacy już od początku sobotniego meczu narzucili własny styl gry. Pierwsza bramka dla jarocińskiej drużyny padła w 20. minucie, a na listę strzelców wpisał się Patryk Kempa po znakomitym dośrodkowaniu Miłosza Gruchota. W 44. minucie bramkarza rywali pokonał napastnik, Dawid Kowalski i podopieczni trenera Mirosława Czajki na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Nasi piłkarze stwarzali sobie dogodne sytuacje strzeleckie. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy do siatki rywala ponownie trafił Dawid Kowalski po podaniu Przemysława Rzepki. Gospodarze odpowiedzieli golem z 70. minuty Konrada Dudki, ale tego dnia nasi piłkarze zdobyli jeszcze dwie bramki. Najpierw na listę strzelców wpisał się Patryk Kempa, a wynik meczu w 85. minucie ustalił Dawid Kowalski.

– Obawiałem się tego spotkania z wielu powodów. Jednak dzisiejsza dyspozycja moich zawodników rozwiała moje obawy. I tak powinno być zawsze. Wielkimi krokami zbliżamy się do hitowego starcia z Górnikiem Konin. Przed nami jeszcze jednak dużo pracy, mówił po meczu w Ostrowie Wielkopolskim, trener Mirosław Czajka.

Centra Ostrów Wlkp. – Jarota Jarocin 1:5 (0:2)

Jarota: Marcin Wojciechowski – Mikołaj Dzierla (67′ – Bartosz Branicki), Szymon Grodzki, Mateusz Zięciak, Miłosz Gruchot, Dawid Idzikowski (46′ – Marcin Bryll), Patryk Kempa, Damian Tomczak, Patryk Rzepka, Przemysław Rzepka, Dawid Kowalski.