Dobra gra z Polonią nie wystarczyła

W pierwszym spotkaniu kontrolnym tej zimy zespół z Jarocina przegrał z Polonią Środa Wielkopolska. Pojedynek rozgrywany w Swarzędzu zakończył się zwycięstwem średzkiej ekipy 4:2.

Pierwszy mecz w okresie przygotowawczym znakomicie ułożył się dla podopiecznych Piotra Garbarka i Pawła Janasa. Zespół JKS-u dość niespodziewanie wyszedł na prowadzenie za sprawą skutecznego strzału jednego z zawodników testowanych. Rywale szybko jednak odpowiedzieli. W 11. minucie gola dla Polonii zdobył Piotr Wujec. Sporo się działo również w ostatnim kwadransie przed zmianą stron. Najpierw futbolówkę do siatki skierował Krystian Pawlak, ale kilka chwil później dla Jaroty trafił Mateusz Dunaj. Obie ekipy schodziły więc na krótką przerwę przy remisie.

W drugiej połowie większą skuteczność pod bramką zaprezentowali piłkarze ze Środy Wielkopolskiej. Adam Borucki w 52. minucie pokonał Bartosza Kubiaka, a na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem sędziego na listę strzelców wpisał się Krzysztof Bartoszak, który przez kilka dobrych lat reprezentował barwy jarocińskiego klubu. Warto również odnotować fakt, że na placu gry zobaczyliśmy dwudziestu jeden zawodników w Jarocie Jarocin.

Dla nas była to kolejna jednostka treningowa w zimowym okresie przygotowawczym. Wynik nie jest ważny, ale dobra gra cieszy. Skupiliśmy się przede wszystkim na obserwacji zawodników, a zwłaszcza tych z Akademii, których chcemy wprowadzać do pierwszej drużyny – powiedział tuż po zakończeniu starcia z Polonią, asystent trenera – Paweł Janas.

Polonia Środa Wlkp. – Jarota Jarocin 4:2 (2:2)
5’ – Zawodnik Testowany (0:1)
11’ – Piotr Wujec (1:1)
38’ – Krystian Pawlak (2:1)
42’ – Mateusz Dunaj (2:2)
52’ – Adam Borucki (3:2)
88’ – Krzysztof Bartoszak (4:2)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik (46’ – Bartosz Kubiak) – Piotr Skokowski (45’ – Alan Janowski, 70’ – Jakub Klauza), Igor Skowron (60’ – Dawid Idzikowski), Krzysztof Matuszak, Daniel Tomaszewski (75’ – Mikołaj Kowalski) – Szymon Piekarski (35’ – Szymon Komendziński, 70’ – Damian Krzyżaniak), Zawodnik Testowany (60’ – Gabriel Sołtysiak), Patryk Rzepka (70’ – Miłosz Kowalski), Mateusz Dunaj (70’ – Kacper Litka) – Miłosz Kowalski (46’ – Beniamin Wrembel), Zawodnik Testowany.