Dobry początek orlików z liderem

Podopieczni Mirosława Czajki w ostatni piątek udali się do Kalisza na mecz z Akademią Piłkarską Reissa. Spotkanie rozgrywane w ramach 17. kolejki zakończyło się zwycięstwem gospodarzy.

Niekwestionowanym faworytem tego starcia byli gracze z najstarszego miasta w Polsce, którzy w obecnej kampanii wygrali czternaście meczów i tylko raz zremisowali. Dlatego bezbramkowy rezultat po dwudziestu minutach gry mógł być dla wszystkich zaskoczeniem. Piłkarze JKS-u ambitnie walczyli, ale tuż przed przerwą niestety stracili trzy gole. W drugiej odsłonie rywale strzelili jeszcze dziewięć bramek. To dało im kolejny komplet punktów w rozgrywkach.

Orlicy młodsi obecnie zajmują szóste miejsce w stawce dziewięciu ekip rywalizujących w I Lidze Okręgowej prowadzonej przez Kaliski OZPN. Przed naszymi zawodnikami z rocznika 2009 i 2010 ostatni mecz w sezonie 2018/19. Rywalem będzie APR Jarocin. Ten pojedynek zaplanowano na 31 maja o godz. 17:00.