Dojrzałe zwycięstwo juniorów młodszych

Drużyna juniorów młodszych pokonała w wyjazdowym meczu Leśnika Margonin 4:1.

Pierwszą część spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 10. minucie objęli prowadzenie. Stracona bramka podziałała jednak bardzo mobilizująco na podopiecznych Kamila Stefaniaka. Najpierw do siatki rywali trafił Dawid Krzyżaniak, a chwilę później głową bramkarza z Margonina pokonał Mateusz Gabryszak. Na przerwę zawodnicy JKS-u z roczników 2000 i 2001 schodzili więc przy korzystnym dla siebie rezultacie.

W drugiej połowie nasi piłkarze pokazali większą determinację i umiejętności na placu gry. Kolejne bramki dla zespołu z Jarocina były kwestią czasu. I tak w 68. minucie prowadzenie podwyższył Hubert Pieniężny, a trzy minuty później wynik meczu ustalił Przemysław Fiołka. Doskonałych okazji końcówce spotkanie nie wykorzystali Szymon Komendziński, Bartosz Stefaniak, Jakub Klauza oraz Hubert Pieniężny.

– Na początku meczu można było dostrzec, że długa podróż jaką odbyliśmy była konsekwencją straconej bramki w początkowej fazie pojedynku. Mimo tych przeciwności w kluczowym momencie udowodniliśmy swoją wyższość na zespołem z Margonina. Chłopacy zagrali dojrzale pod kątem mentalnym i taktycznym. Cieszymy się z tego zwycięstwa, choć powinno być bardziej okazałe, podsumował środowe stracie z Leśnikiem Margonin, trener Kamil Stefaniak.

Podopieczni trenera Kamila Stefaniaka umocnili się na siódmym miejscu w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Młodszych. Dziewiętnasty pojedynek w obecnym sezonie jarociński zespół rozegra w najbliższą środę, 26 kwietnia o godz. 17:00. JKS będzie gościł zespół Błękitnych Wronki.

Leśnik Margonin – Jarota Jarocin 1:4 (1:2)

Jarota: Kacper Słupski, Krystian Wawrzyniak, Krzysztof Bartczak (57’ – Jakub Nowicki), Mikołaj Dzierla (41’ – Wojciech Nowak), Mateusz Gabryszak (65’ – Przemysław Fiołka), Bartosz Karolczak (50’- Bartosz Stefaniak), Jakub Klauza, Szymon Komendziński, Kacper Litka (65’ – Mateusz Klapczyński), Patryk Rzepka (41’ – Hubert Pieniężny), Dawid Krzyżaniak.