Doskonały początek młodzików starszych

Z kompletem punktów do naszego miasta wrócili podopieczni trenera Sławomira Udzika. Młodzicy starsi bez większego problemu wygrali na wyjeździe z GOS-em Koźmin Wielkopolski 3:1.

Drużyna złożona z zawodników urodzonych w 2006 roku w przerwie letniej została zasilona przez perspektywicznych piłkarzy z Akademii Piłkarskiej Reissa Jarocin oraz innych klubów ościennych. Od pierwszego gwizdka arbitra było widać różnicę klasy między ekipami. W 21. minucie wynik spotkania otworzył Nikodem Roguszczak. Co prawda gospodarze zdołali odpowiedzieć, ale po zmianie stron do siatki trafiali już tylko podopieczni Sławomira Udzika. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Nikodem Roguszczak. Trzeciego gola dla Jaroty Jarocin w ostatnich fragmentach gry zdobył Kacper Nowak. Warto również wspomnieć, że w tym pojedynku dwie asysty zaliczył Mateusz Kończak.

Przez całe spotkanie kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Dobrze funkcjonowała faza przejścia z obrony do ataku, a gospodarze ograniczali się jedynie do dalekich wybić bramkarza do przodu, które łatwo padały łupem naszych zawodników. Cieszy fakt, że w każdej akcji dążyliśmy do uzyskania korzystnego rezultatu, mówił po meczu trener Sławomir Udzik.

Młodzik starszy kolejny swoje drugie spotkanie o stawkę w sezonie rozgrywkowym 2018/19 rozegra 15 września w roli gospodarza. Rywalem będzie Astra Krotoszyn, która na inaugurację zremisowała z Calisią Kalisz. Sobotni pojedynek zaplanowano na godzinę 10:00 na boisku trawiastym przy ul. Maratońskiej.