Druga porażka juniorów starszych

W drugiej kolejce Wielkopolskiej Ligi Juniorów Starszych podopieczni Sławomira Udzika przegrali na własnym boisku z Sokołem Szamocin – Football Academy 1:2. Młodzi piłkarze z Jarocina od 19. minuty grali w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartę obejrzał Szymon Grodzki.

Jarota Jarocin mimo gry w dziesięciu przeciwko jedenastu jako pierwsza objęła prowadzenie w niedzielnym spotkaniu. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Patryk Kempa. Niestety w drugiej części gry zespół z Szamocina zdobył dwa gole i tym samym z Jarocina wyjechał z kompletem punktów. Najpierw w 77. minucie Maciej Ciupka pokonał Marcina Wojciechowskiego, a bramkę na wagę trzech punktów w doliczonym czasie gry zdobył rezerwowy Denis Maćkowiak.

Dla jarocińskiego zespołu była to druga porażka w sezonie 2015/16. Na inaugurację podopieczni Sławomira Udzika udali się do Pleszewa, ale tam lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali Jarotę 6:2.

Jarota Jarocin – Sokół Szamocin – Football Academy 1:2 (1:0)

Jarota: Marcin Wojciechowski – Igor Bródka (68’ – Dawid Idzikowski), Dawid Dolata, Mateusz Dunaj, Michał Gościniak, Szymon Grodzki, Marcel Hudak (80’ – Marcin Podemski), Patryk Kempa, Miłosz Kowalski, Damian Tomczak, Mateusz Trybek.

Rezerwowi: Jakub Stasiak, Arkadiusz Cepa, Przemysław Rzepka, Bartosz Schubert.

Sokół: Błażej Wiesiołek – Mikołaj Siatkowski, Kacper Hoffgunst, Jakub Tecław, Damian Błoch (46’ – Jacek Nowicki), Mikołaj Linowski (61’ – Maciej Ciupka), Tobiasz Piątek (46’ – Jacek Nowicki), Dominik Kubiak, Damian Buczek, Szymon Świderski (68’ – Denis Maćkowiak), Jacek Zdrojewski.

Rezerwowi: Adrian Maszner, Michał Bobrowski.

W następnej kolejce młodzi piłkarze z Jarocina zagrają z Rawią Rawicz, która do tej pory jeden mecz w rozgrywkach ligowych z Liderem Swarzędz, który ostatecznie przegrała 2:4. W ostatni weekend najbliżsi przeciwnicy jarocińskiego zespołu nie grali, ponieważ spotkanie z Lechem II Poznań zostało przełożone na 23. września.