Drugie miejsce orlików młodszych

W ubiegły weekend świetnie w IV Turnieju Mikołajkowym o Puchar Burmistrza Jarocina poradzili sobie podopieczni Mirosława Czajki, którego tego dnia zastępował trener Piotr Skokowski.

Faza grupowa dla zawodników urodzonych w 2009 i 2010 roku rozpoczęła się od remisu z GKS-em Żerków 2:2. W tym meczu na listę strzelców wpisali się Dawid Trochanowski i Aleksander Czajka. Następny pojedynek zakończył bezbramkowym remisem z Akademią Reissa Jarocin. W ostatnim swoim spotkaniu w grupie piłkarze JKS-u pewnie pokonali WKS Witaszyce 2:0 po bramkach Dawida Trochanowskiego i Michała Beceli. Dzięki tej wygranej nasi orlicy młodsi zakończyli pierwszą fazę turnieju na drugim miejscu, które dało im możliwość walki o medale.

W półfinale zespół z Jarocina spotkał się z pierwszą drużyną drugiej grupy eliminacyjnej. Ostatecznie w starciu z Gromem Golina goli nie zobaczyliśmy, a o losach awansu do finału zadecydowały rzuty karne, które bardzo skutecznie wykonywali gracze z jarocińskiej Akademii. Do siatki pewnie trafiali Michał Becela, Dawid Trochanowski oraz Aleksander Czajka. Jednak finał padł łupem gospodarzy. Akademia Piłkarska Reissa Jarocin wygrała z Jarotą Jarocin 2:0.

– Cieszymy się, że możemy konfrontować się rówieśnikami z naszego podwórka. Dziś zabrakło kilku innych zawodników z różnych przyczyn. Gramy coraz lepiej, a chłopcy robią spore postępy na boisku –  powiedział trener Mirosław Czajka.

Kadra Jaroty Jarocin: Mikołaj Szcześniak, Michał Becela, Dawid Trochanowski, Michał Hajdasz, Marcel Bartkowiak, Wojciech Gosa, Aleksander Czajka.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1.APR Jarocin „Zieloni”
2. Jarota Jarocin
3. Grom Golina
4. GKS Jaraczewo
5. APR Jarocin „Pomarańczowi”
6. GKS Żerków
7. LZS Cielcza
8. WKS Witaszyce

Polonia Środa
Jarota Jarocin
KKS Kalisz
6:0
Jarota Jarocin