Drugie miejsce orlików młodszych

W ubiegły weekend świetnie w IV Turnieju Mikołajkowym o Puchar Burmistrza Jarocina poradzili sobie podopieczni Mirosława Czajki, którego tego dnia zastępował trener Piotr Skokowski.

Faza grupowa dla zawodników urodzonych w 2009 i 2010 roku rozpoczęła się od remisu z GKS-em Żerków 2:2. W tym meczu na listę strzelców wpisali się Dawid Trochanowski i Aleksander Czajka. Następny pojedynek zakończył bezbramkowym remisem z Akademią Reissa Jarocin. W ostatnim swoim spotkaniu w grupie piłkarze JKS-u pewnie pokonali WKS Witaszyce 2:0 po bramkach Dawida Trochanowskiego i Michała Beceli. Dzięki tej wygranej nasi orlicy młodsi zakończyli pierwszą fazę turnieju na drugim miejscu, które dało im możliwość walki o medale.

W półfinale zespół z Jarocina spotkał się z pierwszą drużyną drugiej grupy eliminacyjnej. Ostatecznie w starciu z Gromem Golina goli nie zobaczyliśmy, a o losach awansu do finału zadecydowały rzuty karne, które bardzo skutecznie wykonywali gracze z jarocińskiej Akademii. Do siatki pewnie trafiali Michał Becela, Dawid Trochanowski oraz Aleksander Czajka. Jednak finał padł łupem gospodarzy. Akademia Piłkarska Reissa Jarocin wygrała z Jarotą Jarocin 2:0.

– Cieszymy się, że możemy konfrontować się rówieśnikami z naszego podwórka. Dziś zabrakło kilku innych zawodników z różnych przyczyn. Gramy coraz lepiej, a chłopcy robią spore postępy na boisku –  powiedział trener Mirosław Czajka.

Kadra Jaroty Jarocin: Mikołaj Szcześniak, Michał Becela, Dawid Trochanowski, Michał Hajdasz, Marcel Bartkowiak, Wojciech Gosa, Aleksander Czajka.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1.APR Jarocin „Zieloni”
2. Jarota Jarocin
3. Grom Golina
4. GKS Jaraczewo
5. APR Jarocin „Pomarańczowi”
6. GKS Żerków
7. LZS Cielcza
8. WKS Witaszyce

Jarota Jarocin
Ostrzeszów
Górnik Konin
2:0
Jarota Jarocin