Juniorzy młodsi B1 wrócili z punktem

W meczu trzeciej kolejki rozgrywek Ligi Wojewódzkiej B1 Junior emocji nie brakowało. Zespół Jaroty Jarocin zremisował w niedzielę w Środzie Wielkopolskiej z miejscową Polonią 2:2.

Do tego pojedynku zawodnicy JKS-u przystępowali z chęcią podtrzymania niezłej dyspozycji na samym starcie sezonu. Wcześniej bowiem pokonali Polonię Leszno i SKP MOS Słupcę. Po pierwszej połowie w lepszych humorach byli gospodarze, którzy w czterdziestej pierwszej minucie wyszli na prowadzenie. Taki rezultat utrzymywał się przez dłuższy okres czasu. Po nieco ponad godzinie gracze z Jarocina osiągnęli przewagę, którą udało im się udokumentować w 70. minucie. Wtedy na listę strzelców wpisał się Norbert Tokarz – zawodnik debiutujący dzień wcześniej w trzeciej lidze.

W samej końcówce zobaczyliśmy jeszcze dwa gole. Ponownie prowadzenie objęli gospodarze. Jarociniacy otrząsnęli się niedługo po utracie drugiej bramki. Szczęśliwa okazała się przedostatnia minuta. Skutecznym strzałem popisał się Bartosz Dyoniziak. Jednak ten sam zawodnik chwilę później otrzymał czerwoną kartkę, którą będzie musiał odpauzować.

Dzięki temu remisowi zespół prowadzony przez trenera Skokowskiego pozostaje niepokonany w Lidze Wojewódzkiej i zajmuje 2 miejsce w tabeli. Teraz jego piłkarzy czeka starcie z Olimpią Koło w sobotę, 7 września o godz. 10:00.

Liga Wojewódzka B1 Junior (3. kolejka – 1.09.2019 rok)
Polonia Środa Wlkp. – Jarota Jarocin 2:2 (1:0)

Jarota Jarocin: Damian Walkowiak – Miłosz Bolek, Szymon Bogaczyk, Bartosz Kantek (58’ – Kajetan Oleśków), Bartosz Borysiak (88’ – Miłosz Nowak), Bartosz Dyoniziak, Aleksander Pisarczyk, Kacper Boruta, Mikołaj Szcześniak, Maurycy Skowroński, Norbert Tokarz.