Juniorzy Młodsi: Porażka po dobrym meczu

Juniorzy Młodsi w Boże Ciało doznali goryczy porażki. Podopieczni Mirosława Czajki w 25. kolejce Ligi Wojewódzkiej ulegli na wyjeździe Centrze Ostrów Wlkp. 3:5.
Spotkanie zostało rozegrane na sztucznym boisku. Od pierwszej minuty lepiej prezentowali się piłkarze z Jarocina, którzy po trafieniach Jakuba Klauzy oraz Patryka Rzepki prowadzili 2:0. Gospodarze tuż przed zmianą stron zdobyli bramkę kontaktową. Krzysztofa Koniecznego pokonał Mikołaj Nowaczyk. Jednobramkowe prowadzenie pozwalało z optymizmem patrzeć na drugą część gry.
W drugiej połowie jarocińska drużyna dominowała na boisku, ale zawodnicy z Ostrowa Wielkopolskiego byli skuteczniejsi. W 52. minucie gola dla Centry zdobył Mateusz Stach, a pięć minut później na prowadzenie miejscowych wyprowadził Eryk Matecki. W 62. minucie zespół z Jarocina wyrównał po pięknej bramce Jakuba Klauzy. Gdy wydawało się, że podopieczni Mirosława Czajki są bliscy wywalczenia chociażby jednego punktu, to rywale w końcówce zdobyli dwa gole. Na listę strzelców wpisali się Tomasz Krakowski i Mateusz Stach.
– Mieliśmy zdecydowaną przewagę w całym spotkaniu. Do ostatniej minuty walczyliśmy o korzystny wynik, jednak nasi rywale zdobyli więcej bramek. Podkreślić należy, że moja drużyna pokazała dobry styl i duże zaangażowanie. Teraz będziemy przygotowywać się do kolejnego pojedynku w Lidze Wojewódzkiej. W najbliższy czwartek zagramy na wyjeździe z Wartą Poznań, z którą ostatnio wygraliśmy i powalczymy o trzy punkty, mówił trener juniorów młodszych, Mirosław Czajka.

Centra Ostrów Wlkp. – JKS Jarota Jarocin 5:3 (1:2)
Jarota: Krzysztof Branicki – Bartosz Branicki (73’ – Adam Ratajczak), Mikołaj Dzierla, Dawid Idzikowski, Alan Janowski, Wojciech Kidoń, Jakub Klauza, Konrad Kwiatkowski, Wojciech Nowak, Patryk Rzepka, Damian Tomczak.
Tabela – I Liga Wojewódzka B1 Junior Młodszy (Grupa 1)