Juniorzy młodsi rozgromili Polonię Leszno

W pierwszym meczu sezonu 2019/20 drużyna juniorów młodszych B1 pokonała Polonię Leszno 5:1. Podopieczni Piotra Skokowskiego po raz kolejny mają okazję rywalizować na szczeblu wojewódzkim.

Decydujący o losach piątkowego starcia okazał się pierwszy kwadrans gry. Jarociniacy strzelili w nim aż trzy bramki. Wynik spotkania otworzył Aleksander Pisarczyk, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Maurycy Skowroński. Wysokie prowadzenie zawodników JKS-u nie zadawalało. W 23. minucie golkipera rywali pokonał Mikołaj Szcześniak. Ten rezultat utrzymywał się przez długi czas. Gospodarze zdołali co prawda zdobyć jednego gola, ale ostatecznie musieli uznać wyższość ekipie z Jarocina w stosunku 1:5. Autorem piątej bramki był kapitan – Szymon Bogaczyk.

Cieszymy się z inauguracyjnego zwycięstwa na rudnym terenie. Dziś pokazaliśmy skuteczność pod bramką swoich przeciwników. Teraz patrzymy w przyszłość i na kolejne ligowe potyczki. Chcemy wygrywać i walczyć o najwyższe cele – podsumował występ w Lesznie swojego zespołu, trener Piotr Skokowski.

Nasza najstarsza drużyna młodzieżowa w tym tygodniu nie zagra o kolejne ligowe punkty. Ich pojedynek z SKP MOS Słupca został przełożony na czwartek, 29 sierpnia. Ten mecz zaplanowano o 11:30 na boisku przy ulicy Maratońskiej w Jarocinie.


Liga Wojewódzka B1 Junior (1. kolejka – 16.08.2019 rok):
Polonia Leszno – Jarota Jarocin 1:5 (0:4)

Jarota Jarocin: Damian Walkowiak – Bartosz Kantek (60’ – Kajetan Oleśków), Miłosz Bolek (63’ – Miłosz Nowakowski), Szymon Bogaczyk, Bartosz Borysiak (63’ – Miłosz Nowak), Kacper Boruta, Bartosz Dyoniziak (72’ – Dawid Bartkowiak), Aleksander Pisarczyk (75’ – Jakub Wasik), Mikołaj Szcześniak, Maurycy Skowroński, Norbert Tokarz.

Unia Janikowo
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
0:1
Sokół Kleczew